//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Підконтрольна Коломойському компанія не змогла вивести заставу за кредитом НБУ


фото: 5.ua
Верховний Суд не дозволив підконтрольній Ігорю Коломойському компанії уникнути відповідальності перед Національним банком

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Велика Палата Верховного Суду 2 липня підтвердила позицію Національного банку, що входження держави в капітал "ПриватБанку" не є суттєвою обставиною для розірвання іпотечних договорів, укладених з підконтрольними Ігорю Коломойському майновими поручителями.

Зокрема, Верховний Суд відхилив касаційну скаргу підконтрольного Коломойський ЗАТ "Ерлан" (ТМ "Біола"), яке вимагало розірвання укладеного з Національним банком іпотечного договору.

Згідно з цією угодою "Ерлан" надала Національному банку в заставу майно вартістю 3 млрд грн, в якості забезпечення кредиту рефінансування, отриманого "ПриватБанком" до націоналізації.

Позивач вважав, що у результаті входження держави в капітал "ПриватБанку", відбулася істотна зміна обставин, коли кредитор (Національний банк) і боржник ( "ПриватБанк") об'єдналися в одній особі.

До того ж, Велика палата Верховного суду підтвердила, що "Ерлан" добровільно і за власною ініціативою обмежила своє право власності на предмет іпотеки і прийняла на себе, в тому числі, ризик настання відповідних несприятливих для себе наслідків у разі невиконання боржником основного зобов'язання.

Також, судом відхилено доводи "Ерлана" про порушення Національним банком статті 73 Закону "Про Національний банк", який нібито відмовився від прийняття виконання "ПриватБанком" взятих на себе зобов'язань за кредитним договором від третьої особи, а також не вчинив дій щодо списання з банку заборгованості після його націоналізації.

  • Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабмін прийняв рішення про входження держави в капітал ПриватБанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Мінфіну стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на 155,4 млрд грн.

  • Екс-власники ПриватБанку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, а також пов'язана з ними компанія, подали до Господарського суду Києва позов проти уряду з метою визнати незаконною націоналізацію ПриватБанку.

  • 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації "ПриватБанку".

  • 20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на 9,2 млрд грн.

новини партнерів

‡агрузка...

21 серпня, 2019 середа

20 серпня, 2019 вівторок

21 серпня, 2019 середа

20 серпня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати