live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Філарет: нас примушують бути в складі ПЦУ


фото: ba.org.ua
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявляє, що його примушують бути в складі ПЦУ, але він не хоче

Про це Філарет сказав під час прес-конференції, передає УНІАН.

"Нас турбує, що Синод ПЦУ 27 липня 2019 року створив ліквідаційну комісію з ліквідації та передачі всього майна Київської патріархії Київській митрополії ПЦУ. На якій підставі інша церква повинна передати своє майно, свої фінанси, свої права іншій церкві. Це одне і теж, що прийняти постанову про ліквідацію УПЦ МП і вимагати від неї ліквідації та передачі всього майна до Київської митрополії ПЦУ", - заявив він.

При цьому почесний патріарх Філарет назвав УПЦ Московського патріархату "незалежною церквою". На його переконання, ліквідація УПЦ КП та передача майна до ПЦУ є нібито "втручанням в справи іншої церкви". 

"До нашої церкви ця постанова про створення ліквідаційної комісії не має ніякого стосунку. Ми не сприймаємо цю комісію, тому що це є порушенням і канонів, і порушенням законів України, тому що порушуються свобода і права людини", - стверджує Філарет. 

"Будь-який громадянин має право сповідувати будь-яку віру і належати до будь-якої церкви, до якої він хоче. А нас примушують бути в складі ПЦУ, бути в підпорядкуванні Константинопольського патріархату, а ми не хочемо цього. Ми хочемо мати в Україні свою незалежну самостійну церкву, яка буде служити інтересам і народу, і держави", - наголосив почесний патріарх Філарет.

Все по темі

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати