live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада попередньо підтримала скасування адвокатської монополії


фото: gogetnews
Верховна Рада проголосувала за включення до порядку денного та відправлення законопроекту про скасування адвокатської монополії на розгляд до Конституційного суду

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Рада включила до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) і про його направлення до Конституційного Суду України. "За" проголосували 337 нардепів.

Законопроектом пропонується скасувати адвокатську монополію. 

Тому пропонується вилучити із Конституції України частину п'яту статті 131-2, за якою законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Також законопроект пропонує вилучити підпункт 11 пункту 16-1 Розділу ХV  "Перехідні положення", згідно з яким із дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 Конституції України виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції – з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції – з 1 січня 2019 року.

Зазначається, що прийняття Закону сприятиме оптимізації механізму отримання професійної правничої допомоги.

"Прийняття і затвердження законопроекту в поданій редакції забезпечать системність, повноту, чіткість і несуперечливість конституційного регулювання суспільних відносин", - додають автори законопроекту. 

новини партнерів

2 липня, 2020 четвер

2 липня, 2020 четвер

1 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати