live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада схвалила закон про зміни в приватизації держмайна в цілому


фото: tsn
Верховна рада України схвалила за основу та в цілому законопроект №1037 "Про внесення зміни до закону "Про приватизацію державного і комунального майна"

311 народних депутатів підтримали відповідний проект закону в першому читанні, а 313 погодились голосувати “за” в цілому, передає Еспресо.TV

Законом передбачається виключити статтю №9 Закону України “Про приватизацію державного та комунального майна” та визнати такою, що втратила чинність, постанову Верховної Ради “Про Контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації”.

Відповідно до статті 89 Конституції ВР для здійснення законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до її повноважень, виконання контрольних функцій відповідно до КУ створює з числа нардепів комітети. 

Крім того, у межах своїх повноважень Рада може створювати тимчасові спеціальні комісії для підготовки і попереднього розгляду питань, а для проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес, утворювати тимчасові слідчі комісії.

Разом з тим, статтею 9 закону "Про приватизацію державного і комунального майна" встановлено, що з метою забезпечення контролю за здійсненням приватизації, додержанням законодавства України про приватизацію та аналізу її наслідків з числа депутатів утворюється Спеціальна контрольна комісія ВР з питань приватизації. Положення про Спеціальну контрольну комісію з питань приватизації та її склад затверджуються парламентом.

"Відтак, стаття 9 закону "Про приватизацію державного і комунального майна" суперечить Конституції України, зокрема її статтям 85 та 89, за якими створення спеціальних контрольних комісій до повноважень Верховної ради України не віднесено", - йдеться у пояснювальній записці.

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати