live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Перемовини з МВФ зупинено через Коломойського та ПриватБанк, - НБУ

Переговори України з Міжнародним валютним фондом про нову програму загальмувалися через суперечку між державою й мільярдером Ігорем Коломойським за контроль над націоналізованим ПриватБанком

Про це в інтерв’ю Reuters сказала заступниця керівника Національного банку Катерина Рожкова, передає Еспресо.TV.

Уряд веде переговори про нову кредитну програму МВФ обсягом $3,9 млрд. Рожкова сказала, що розмір програми може бути збільшений до $8 млрд.

"Обговорення з МВФ наступного траншу фінансування заморожено через проблеми Приватбанку. Це для них і для міжнародної спільноти червона лінія", - сказала Рожкова.

Вона попередила про "“величезну небезпеку" для інвестиційного клімату України, якщо суперечку не буде врегульовано належним чином.

За її словами, проблема ПриватБанку має бути вирішена не шляхом розрахунків з колишніми власниками.

"Це показує різницю між олігархічним впливом на банківський сектор в минулі дні і новим прозорим і незалежним банківським сектором", - сказала вона.

Рожкова сказала, що була розчарована рішенням Зеленського залишатися осторонь від конфлікту, а не активно захищати рішення 2016 року.

“МВФ хоче сильний сигнал від уряду про збереження адміністративної незалежності ПриватБанку і незалежності Національного банку України”, - сказала вона.

З моменту початку президентської передвиборної кампанії в цьому році ділові зв’язки Зеленського з Коломойським були під пильною увагою. Зеленський відкидав припущення про те, що він допоможе бізнесменові повернути собі ПриватБанк або отримати компенсацію.

У четвер він заявив на прес-конференції, що готовий обговорити долю ПриватБанку з Коломойським, але підкреслив, що буде при цьому захищати інтереси держави.

За словами Рожкової, МВФ досі не переконаний в прагненні до реформ при Зеленському. "Мова йде про судову реформу, верховенство закону. Мова йде про олігархічні структуру влади".

У вересні в своїй заяві МВФ не згадав ПриватБанк або Коломойського, але зазначив, що Україні необхідно боротися з корупцією, зменшити вплив олігархів на економіку і мінімізувати "витрати платників податків".

"На жаль, я не довіряю нашій судовій системі, тому що система не була реформована", - сказала Рожкова.

Наступного тижня суд у Києві повинен винести чергове рішення по ПриватБанку.

Рожкова заявила, що вона не надто сподівається на висновки суду, і попередила, що рішення проти націоналізації може зіпсувати настрої інвесторів.

"Вплив на ринки буде негативним і негайним, і в цій ситуації ми не зможемо продовжувати працювати з МВФ в межах попередньої угоди, тому що МВФ потрібна ясність", - сказала вона.

"Це величезна небезпека для України", - додала Рожкова.

Разом з тим, вона вважає, що президент може допомогти розв’язати конфлікт, зайнявши чітку позицію.

На її думку, він повинен вийти і сказати: "Націоналізація була необхідна для збереження фінансової стабільності країни… і що, відповідно до закону, банк не може бути повернутий екс-акціонерам".

новини партнерів

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати