Вже не шахрайство: Гримчаку змінили підозру


фото: censor.net
Генеральна прокуратура України змінила підозру колишньому заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрію Гримчаку з шахрайства на зловживання впливом

Про це повідомив його адвокат Дмитро Мельник, передає РБК-Україна.

"Так, змінена підозра. Йому (Юрію Гримчаку, - Ред.) перекваліфікували підозру на ч. 3 ст. 369-2 (зловижвання впливом)", - повідомив Мельник.

За його словами, наразі невідомо чи змінена підслідність справи.

Адвокат розповів, що у випадку передачі справи до НАБУ її розглядатиме Вищий антикорупційний суд.

"У зв'язку з тим, що посада мого клієнта на момент затримання була заступник міністра, і сумма цієї неправомірної вигоди має значний розмір, то відповідно до статті 216 КПК виключною підслідністю цієї справи має бути НАБУ. Наскільки мені відомо, у п'ятницю відповідні процесуальні документи мали бути розглянуті керівництвом ГПУ для того, щоб змінитии цю підслідність", - пояснив він.

  • Нагадаємо, 14 серпня 2019 року затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юрія Гримчака, а також брата його дружини Ігоря Овдієнка на хабарі у $480 тис. Овдієнка теж узято під варту.
  • Затриманим закидають вимагання від підприємця $1,1 млн хабара за вплив на ухвалення держслужбовцями рішення на його користь. Експерти не виключають, що нова влада в такий спосіб намагється "знайти підхід" до чинного генпрокурора Юрія Луценка.
  • Адвокат Тетяна Матяш заявила, що правоохоронці не зафіксували факт передачі грошей Гримчаку, а нібито виявлені півмільйона доларів - це "календарики".
  • НАБУ показало схеми домовленостей і руху коштів. Інфографіка.
  • 17 серпня Гримчака помістили до Чернігівського СІЗО.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати