live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Олена Зеленська ініціює приєднання України до "Партнерства Біарріц", що просуває гендерну рівність

Олена Зеленська
фото: прес-служба президента України
Дружина президента України Олена Зеленська хоче приєднання держави до міжнародної організації "Партнерство Біарріц" з просування гендерної рівності

Про це Олена Зеленська повідомила у промові на третьому Українському жіночому конгресі, передає прес-служба президента України.

У промові дружина президента України закликала Кабінет міністрів та Володимира Зеленського посприяти приєднанню України до клубу держав "Партнерства Біарріц".

"Неможливо бути у світовому контексті й не приділяти гідної уваги та не робити конкретних кроків у сфері гендерної рівності", - сказала Зеленська.

Дружина президента звернула увагу на ті позитивні зміни, які вже відбулися для покращення становища жінок в українському суспільстві, - визнання пріоритету гендерної політики на урядовому рівні, скасування заборони для жінок на низку професій, зокрема у сфері безпеки та оборони, ухвалення національного законодавства з протидії домашньому насильству.

"Це вагомі кроки. Проте нам є чого прагнути. Ми - європейська держава, котра зважає на принципи рівності та вважає їх своєю цінністю. І сьогодні я хочу ініціювати приєднання України до "Партнерства Біарріц" з утвердження гендерної рівності, яке дасть змогу мобілізувати та об’єднати наші зусилля довкола ідей рівних можливостей", - сказала Зеленська.

Дружина президента висловила переконання, що Україна має взяти на себе зобов’язання щодо протидії насильству, забезпечення доступу до інклюзивної та якісної охорони здоров’я й освіти, розширення економічних можливостей жінок та забезпечення їхньої повноцінної участі у політичному та громадському житті.

"Перш за все, ми говоримо про майбутнє українців та українок, про сім’ї, яким має бути комфортно поєднувати кар’єру з особистим життям, про необхідність створення дружнього до дітей суспільства з відповідною інклюзивною інфраструктурою, кімнатами сім’ї та дитини. Безбар’єрний простір - це, крім того, забезпечення гідних умов життя для людей з інвалідністю, де гендерна складова також має бути врахована", - додала Зеленська.

  • "Партнерство Біарріц" було започатковане лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріц (Франція) 25 серпня 2019 року під головуванням президента Франції Еммануеля Макрона. Мета ініціативи - посилити відповідальність "Великої сімки" та консолідувати зусилля інших держав щодо досягнення гендерної рівності.
  • Раніше Олена Зеленська визначила пріорітетами своєї діяльності харчування в школах та інклюзивні програми.

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати