Зеленський розповів, як діяла українська влада після авіакатастрофи в Ірані
Президент України Володимир Зеленський розповів про покрокові дії, яких вжила українська влада після катастрофи авіалайнера МАУ в Ірані
Про це Зеленський розповів у зверненні до українського народу, повідомляє Еспресо.TV.
"Одразу після авіакатастрофи створено та розпочато роботу оперативного штабу при РНБО України. На місце події, в аеропорт Імама Хомейні, прибули посол і консул України в Ірані. Відбулося позачергове засідання уряду, на якому ухвалено рішення про створення та відправку до Ірану пошуково-рятувальної групи", - сказав Зеленський.
За його словами, до неї ввійшли 45 експертів з Державної авіаційної служби, Національного бюро розслідувань авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами, представники РНБО, Служби безпеки України, ДСНС, Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ та представники компанії МАУ.
"Ми відправили до Тегерана найкращих фахівців нашої країни з великим досвідом експертиз. Офіс генерального прокурора України звернувся до Ірану, до Канади, Швеції та Великої Британії з пропозицією про створення міжнародної слідчої групи. 9 січня, о 3:30 наша пошуково-рятувальна група прибула в Тегеран і через 2 години розпочала роботу на місці катастрофи", - розповів Зеленський.
За словами президента України, у нього відбулася розмова з президентом Ірану щодо чіткої та повної взаємодії з українськими експертами. Вони отримали доступ до фрагментів літака, "чорних скриньок", записів радарів і диспетчерів з центру управління польотами.
"Вранці 9 січня секретар РНБО України озвучив 4 основні версії, зокрема про можливість збиття українського літака ракетою. Для ідентифікації тіл загиблих було дуже швидко зібрано зразки ДНК їхніх родичів. Зокрема бортпровідниці, родичі якої перебували на тимчасово окупованій території", - сказав Зеленський.
Президент зазначив, що провів робочі консультації з міжнародними партнерами – прем’єр-міністрами Канади, Швеції, Великої Британії, президентами Ірану та Афганістану, й наголосив на необхідності спільних дій задля розслідування обставини цієї трагедії.
"Ближче до вечора з’явилися заяви від лідерів США, Канади та Великої Британії про ймовірне збиття українського Boeing. Ми закликали всіх міжнародних партнерів надати дані, які підтвердили б цю версію. Ми працювали системно, без істерик заради одного – досягнення результату, а саме – з’ясування правди щодо обставин авіакатастрофи", - запевнив Зеленський.
За словами президента, 10 січня у нього відбулася розмова з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Майклом Помпео та зустріч із тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, яка передала важливу й корисну інформацію для розслідування.
"Я хочу високо відзначити роботу українських експертів в Ірані. Вони працювали та продовжують працювати самовіддано, ретельно й цілодобово. Їхня висока професійність та оперативність, переконливі попередні висновки та докази, знайдені в Тегерані, не дозволили приховати правду. І сьогодні керівництво Ісламської Республіки Іран визнало факт збиття українського літака та свою провину в авіакатастрофі", - сказав Зеленський.
За його словами, цьому сприяла підтримка з боку міжнародних партнерів, наполеглива позиція світової спільноти.
"За це я висловлюю щиру подяку лідерам США, Канади, Великої Британії, інших країн, міжнародних організацій – від імені українського народу", - сказав Зеленський.
- 11 січня Володимира Зеленського виступив зі зверненням до українців після телефонної розмови з главою Ірану Хасаном Рухані.
- Актуальне
- Важливе