live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄС призупинив імпорт м'яса птиці з України


фото: agropolit
Через випадок пташиного грипу на Вінниччині Європейський Союз тимчасово припинив імпорт з України м’яса птиці, м’ясної продукції та термічно необроблених продуктів з птиці з 22 січня 2020 року

Про це повідомила Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

"За оперативним повідомленням, яке надійшло вчора ввечері від Європейської Комісії, тимчасово призупинено ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадають", - розповіли чиновники.

"Україна відповідно до міжнародних зобов’язань, як член Світової організації торгівлі (СОТ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), невідкладно, на випередження повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці. Українські заходи щодо контролю та ліквідації грипу птиці визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами-членами ЄС", - зауважили у Держпродспоживслужбі.

Чиновники служби назвали рішення ЄС "приголомшливо неочікуваним", апелюючи до  звітів численних місій з оцінки еквівалентності, результатів перемовин та попередніх домовленостей.

Нагадаємо, у Вінницькій області 18.01.2020 в ПП "Хутір" (с. Бугаків Немирівського району Вінницької області) було зареєстровано загибель птиці. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу 19.01.2020 встановлено діагноз на грип. 20.01.20 рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській районній державній адміністрації затверджено план із ліквідації захворювання, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Чиновники зауважили, що партію зараженої птиці було знищено і продизінфіковано.

"Востаннє випадки грипу птиці фіксувалися наприкінці 2016 - на початку 2017 років. За два роки Європейський Союз так і не зняв з України раніше запроваджених через грип птиці торговельних обмежень, незважаючи на те що територія України була вільною від цього захворювання", - зауважили в Держпродспоживслужбі.

  • 22 січня Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів застерігала від купівлі продуктів птахівництва під час спалахів пташиного грипу в місцях стихійної торгівлі

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати