Зеленський працює проти побудови української держави, - Княжицький

Народний депутат від "Європейської Солідарності" Микола Княжицький назвав політику команди Володимира Зеленського антиукраїнською і такою, що будується навколо колоніальної російської культури

Про це Княжицький написав у Facebook.

"Влада Зеленського в історії залишиться, як антиукраїнська. Головне, що вони не усвідомлюють: Україна - це держава української політичної нації і ця нація боротиметься за цю державу. У чому помилка? У розумінні терміну "політична". Для українця термін "політична нація" означає об'єднання людей українського, але не тільки етнічного походження навколо спільної мови, культури, релігійної традиції з повагою до свобод національних меншин. Для влади Зеленського це продовження об'єднання навколо колоніальної російської культури без будь-якої спроби українського відродження після століть колонізації", - написав Княжицький.

Нардеп зазначив, що політика чинної влади спрямована на задоволення інтересів проросійського "начальства", яке розглядає країну як територію із можливостями для власного збагачення.

"Для Зеленського нація об'єднана лише територією. Але для кого ця територія? Український проєкт передбачає, що для українців, які тут можуть захистити національні потреби. Проєкт Зеленського відповіді не дає. Бо не скажеш же, що для олігархів, або для влади. Мовляв, це наша територія, тому що "Техас мають грабувати техасці". Але ідеї влади Зеленського саме такі. Для цієї влади "політична нація" об'єднана навколо проросійського "начальства", яке може будувати економіку і культуру навколо звичної російської метрополії і частини україномовних чомусь людей та й російськомовних, яким дозволено жити на цій території для обслуговування цього "начальства". Тому Зеленський очевидно працює проти побудови української держави", - написав Княжицький.

При цьому нардеп наголосив, що неукраїнський державний проєкт не може бути демократичним.

"Але неукраїнський проєкт на цій території не може бути демократичним. Головне питання: ми захищаємо людей чи території; країну для людей чи для "начальства"? Де різниця? Країна для людей розробила б механізм розподілу земель між активними громадянами, створила б механізм підтримки цих громадян для використання землі як ресурсу відродження середнього класу. Олігархічна країна для "начальства" бачить ринок землі без людей і бачить головним досягненням - продаж землі великим латифундистам для збагачення. З такими підходами поняття "нація" деформується від спільноти політично активних громадян, об'єднаних спільною культурою, до пасивних заробітчан, об'єднання яких є небезпечним. Такий собі Вавілон", - написав Княжицький.

Нардеп додав, що проявом такої політики зокрема є заява голови Верховної Ради Дмитра Разумкова про необхідність переглянути закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

"У цьому причина заяви Разумкова про необхідність переглянути Закон про українську мову, у цьому причина тиску на Івана Козленка, тиску на Порошенка і ненависті до нього, бажання прийняти закон про можливість керувати державою з російським паспортом. І кожен, хто працює на владу з такими поглядами, очевидно допомагає реалізації цих поглядів. Бо влада Зеленського є ворожою для українців і держави, яка має бути збудована для їхнього захисту", - підсумував Княжицький.

  • Нагадаємо, раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що закон про мову треба змінювати.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати