Фонд "Ізоляція" заявив про рішення повернутись на Донбас

Через шість років фонд" Ізоляція. Платформа культурних ініціатив" вирішив повернутися на Донбас

Про це повідомляє пресслужба фонду.

Рівно шість років тому терористи "ДНР" захопили в Донецьку територію Фонду "Ізоляція. Платформа культурних ініціатив". Приміщення фонду бойовики перетворили на в'язницю, де незаконно утримують та катують українців. 

На території колишнього заводу та ізоляційних матеріалів фонд працював з моменту свого заснування до 2014 року. За допомогою художніх практик Фонд "Ізоляція" намагався стимулювати системні зміни в місцевих громадах. 

Своїми проектами фонд прагнув відійти якомога далі від соціальної, економічної, культурної та ментальної ізоляції Донбасу. 

"Безперервність цього процесу була порушена російською агресією, внаслідок якої "Ізоляція" покинула Донецьк. 9 червня 2014 р. стало датою захоплення території фонду бойовиками "ДНР" та днем, коли ми знову опинились в ізоляції. Переїхавши до Києва, фонд трансформував свою роботу", - зазначили в "Ізоляції" в шосту річницю захоплення території заводу. 

У столиці команда фонду продовжила працювати з темою ізоляції, яка через війну набула нових змістів.

"З шостою річницею захоплення, фонд знов перегортає сторінку та перезавантажує свою діяльність в новому контексті — ми вирішили здійснити заземлення і повернутися на Донбас. Нашим новим місцем розташування стане місто Соледар Донецької області", - повідомили у фонді. 

Там команда "Ізоляції" планує працювати з місцевими активістами, а також міжнародними митцями Фонд заохочує місцеві спільноти розробляти нові візії виходу з ізольованості — власного життя, розвитку громад і майбутнього для Донбасу. Одним із таких проектів є спільна з Центром громадянських свобод адвокаційна  кампанія, мета якої — досягнення  справедливості для жертв викрадень та катувань на Донбасі.  

Також у фонді зазначили, що планують "ліквідувати концтабір на захопленому заводі арт-фонду Ізоляція".

"Наше повернення на Схід є логічним продовженням постійного руху й змін, які завжди наповнювали життя "Ізоляції", - зазначили у фонді. 

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати