Незаплановане підвищення мінімалки зашкодить економіці, - Пекар


фото: duh-i-litera
Власники бізнесів внаслідок підвищення мінімальної зарплатні будуть приймати рішення, які негативно позначаться на економіці в цілому

Таку позицію висловив Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи в ефірі програми “Великий ефір Василя Зими” на телеканалі “Еспресо”.

“Я хотів би подивитися на це з точки зору мікроекономіки. З точки зору типового малого бізнесу, який має працівників і платить їм зарплату. І от піднялася мінімальна заробітна плата. Є вибір із трьох варіантів. Або підвищувати, -і хтось буде підвищувати ціни, це поповзе по всій економіці. Або звільняти людей, а це означає зростання безробіття, і це поповзе по всій економіці. Або переводити людей у тіньову економіку - і тоді це означає платити ще менше податків, ще менше отримає державний бюджет”, - сказав Пекар.

Він переконаний, що рішення про підвищення мінімальної зарплатні також призведе до зниження рівня інвестицій.

“А що мусить робити Нацбанк - взагалі незрозуміло. Нацбанк мусить знову прикрутити облікову ставку для того, щоб інфляція не зростала. Або відкрутити, щоб зростала. Тобто або припиняються всі кредити - або зростає інфляція, тобто зростають ціни”, - переконаний економіст.

За його словами, Нацбанк опиниться у дуже скрутному становищі, адже постане перед дилемою, де обидва варіанти - погані.

  • Президент України Володимир Зеленський закликав нардепів зібратися на позачергове засідання 25 серпня та підтримати проєкт закону про збільшення "мінімалки".

  • Зміни мають покращити якість життя населення та скерувати в держбюджет додаткові 541,3 млн грн за рахунок податків, говориться у пояснювальній записці до законопроєкту. Натомість експерти негативно оцінюють таку ініціативу - кажуть, що це приховане збільшення податків і воно зараз не на часі.

новини партнерів

2 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати