live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українсько-американська космічна ракета Alpha успішно пройшла передпольотні випробування


фото: скріншот відео Firefly Aerospace Inc
20 вересня американська компанія українського бізнесмена Максима Полякова Firefly Aerospace Inc. успішно випробувала двигуни першого ступеню ракети

Про це повідомили на сторінці компанії у Facebook.

Всі чотири двигуни Reaver першого ступеню ракети пропрацювали 35 секунд, створюючи неймовірний тиск на вогнетривкі дефлектори стенду. Під час випробувань двигуни пройшли перевірку вектора тяги, потужності і стабільності роботи.

В компанії Firefly Aerospace зазначили, що це випробування стало одним з найважливіших напередодні першого польоту ракети-носія.

"Запуск ракети стане не тільки великий віхою для нашої компанії, але і для всієї Noosphere. Ми будуємо велику космічну вертикаль, куди входить багато компаній, і ми незабаром будемо готові давати весь спектр послуг в космічній галузі - від запуску корисних вантажів і виробництва супутників, до систем управління та аналізу отриманих даних ", - цитує прес-служба Максима Полякова.

Поляков вважає, що запуск цієї ракети стане важливою подією для України.

"Це покаже в першу чергу молодому поколінню, що ми здатні виробляти інтелектуальний продукт, що космос для нас - це не мрія, а реальність. Я вкладаю багато зусиль і коштів в розвиток науки в Україні, ми вже запустили сім інжинірингових шкіл і плануємо розвивати цей напрямок. і я сподіваюся, що запуск Alpha додасть мотивації студентам і учням ", - додав бізнесмен.

Наразі ракета Firefly Alpha знаходиться на космодромі Ванденберг (Каліфорнія, США). Перший політ заплановано на кінець осені 2020 року. Компанія Firefly Aerospace запустила конкурс Dream, в якому могли взяти участь усі бажаючі, а проєкти переможців отримали місце в ракеті і відправляться в космос.

Довідка: Firefly Aerospace (спочатку - Firefly Space Systems) - створена в 2014 році в Техасі (США) приватна американська компанія, яка веде розробку сімейства ракетоносіїв легкого класу нового покоління. У Дніпрі Firefly Aerospace має власний R & D-центр і цех експериментального виробництва малих ракетних вузлів з наступним лабораторним тестуванням.

У червні 2018 року Firefly уклала угоду про стартових послуги (Launch Services Agreement, LSA) з британської Surrey Satellite Technology Limited (SSTL) на забезпечення в 2020-2022 рр. запусків малих супутників за допомогою РН нового покоління Firefly Alpha.

Firefly входить в число прихильників ідеї т.зв. "Нового космосу" - руху в аерокосмічній галузі, що ставить за мету розширення доступу до космосу за рахунок використання інновацій для зниження вартості пусків, а також за рахунок подолання адміністративних і логістичних обмежень, пов'язаних із залежністю від національних космічних інститутів. Сьогодні ідею "Нового космосу" найбільш активно просувають на ринку американські SpaceX, Virgin Galactic, Blue Origin.

Штаб-квартра Firefly базується в Техасі, офіси компанії працюють в Вашингтоні, Токіо (Японія) і р.Дніпро (Україна). Фінансування Firefly забезпечує венчурний фонд Noosphere Ventures (Менло-Парк, Каліфорнія), заснований вихідцем з України бізнесменом Максимом Поляковим, відомим, в першу чергу проектами в IT-секторі.

 

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

29 жовтня, 2020 четвер

29 жовтня, 2020 четвер

28 жовтня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати