Білорусам буде дуже важко повалити владу Лукашенка, - Огризко

Повалити владу Лукашенка білоруси можуть лише загальнонаціональним страйком, але малоймовірно, що це відбудеться

Таку точку зору висловив дипломат та ексміністр МЗС України Володимир Огризко в ефірі програми "Підсумки з Анною Валевською" на телеканалі Еспресо.

"Білоруський народ може врятувати лише загальнонаціональний страйк. Але це малоймовірно тому, що Лукашенко знову виведе своїх сатрапів і все піде нанівець. Знову побоїща і тисячі людей за гратами. З іншої сторони, навіть, якщо страйк даватиме результати і омонівці диктатора не допоможуть, то Путін введе свою армію, яка з легкістю "врегулює" ситуацію з протестувальниками", - пояснив ексміністр.

Читайте також: Якщо Лукашенка знесуть, то наступний Путін - це лише питання часу, - Клімкін

Дипломат додав, що такий розвиток подій не означає тотальну поразку в боротьбі білорусів за демократичну Білорусь.

"Але хочу зазначити, що білоруси стали на проєвропейський шлях розвитку. Це є вже хорошим сигналом, адже білоруси визначили вектор напрямку з кремлівського впливу на європейський. Також багато чого залежить від позиції Європейського Союзу щодо білоруської політичної кризи. Бо в даному випадку звичайними занепокоєннями не допоможеш і Кремль матиме все більший вплив на Білорусь", - зазначив Володимир Огризко.

  • 23 вересня у Мінську у Палаці Незалежності відбулася інавгурація Олександра Лукашенка.
  • Після інавгурації Олександра Лукашенка, яка пройшла 23 вересня у Мінську в умовах секретності, білоруська опозиція оголосила акцію непокори.
  • Україна не вважає "інавгурацію" Лукашенка визнанням його легітимності, як президента. Заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати