Ексклюзив

Катастрофа АН-26 на Харківщині: все що відомо. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

26 вересня, 2020 субота
18:00

В п'ятницю, 25 вересня 2020 року, о 20:50 у Харківській області біля міста Чугуєв, на відстані близько 2 км до військового аеропорту, впав військово-транспортний літак АН-26 Збройних сил України військової частини А 4104

Зміст

Субота, 26 вересня

14:42 Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко оприлюднив відео падіння літака з курсантами під Чугуєвим.

14:00 Правоохоронці наразі розглядають чотири основні версії того, що сталося з навчальним військовим літаком АН-26Ш ВПС ЗСУ поблизу міста Чугуєва Харківської області.

13:11 На місці падіння навчального літака Ан-26Ш ВПС ЗС України знайдено тіла 25 загиблих курсантів. Також один з тих, хто перебував на борту, у неділю, 26 вересня, помер в лікарні Чугуєва, а за життя ще одного борються медики Харкова.

Таким чином, зниклих безвісти внаслідок даної трагедії більше немає. 

Єдиним вцілілим у авіакатастрофі на Харківщині є 20-річний курсант льотного факультету Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба В’ячеслав Золочевський.

В'ячеслав Злочевський

Усього на борту, нагадаємо, було 27 осіб.

12:10 Президент Володимир Зеленський підписав указ № 410/2020 про оголошення в Україні суботи, 26 вересня 2020 року, днем жалоби. Що це означає у правовому вимірі - дивіться тут.

10:59 Міністр оборони України Андрій Таран про попередню причину падіння АН-26: через відмову одного з датчиків у лівому двигуні літак зачепився крилом за землю.

Тобто, відмовив не сам двигун, а один з його датчиків. Міністр додав також, що двигун літака мав в запасі понад 5 тис. льотних годин до чергового ремонту.

За словами Тарана, літак 1977 року виробництва, тобто йому 43 роки. Але машина могла здійснювати польоти ще три роки без поновлення ресурсу. Йдеться і про двигуни, і про сам борт. Він також підкреслив, що упродовж вчорашнього дня літак здійснив шість злетів та п’ять посадок, і мав ще працювати до 23.00. Тобто, усе йшло за планом.

10:44 Служба безпеки України оприлюднила нові подробиці щодо катастрофи навчального літака Ан-26 ВПС України.

"Навчальні польоти літака Ан-26 розпочались о 18.50 та мали тривати до 22.50. Навчальними планами було передбачено підготовку курсантів льотної та штурманської спеціальностей відповідно до курсу бойової підготовки. За попередньою інформацією, безпосередньо управління літаком курсанти не здійснювали - керування виконував командир екіпажу. Після проходу частини маршруту о 20.38 він доповів керівнику польотів про відмову лівого двигуна, о 20.40 - запросив захід на посадку, о 20.43 - пройшов дальній привод, о 20.45 - сталася авіакатастрофа" - зазначають в СБ України.

07:58 Державне бюро розслідувань звертається до громадян, які стали свідками авіакатастрофи в Чугуєві.

"Просимо осіб, які мають фото, відео із відеореєстраторів та мобільних телефонів із місця авіакатастрофи, надсилати свої контактні дані, а саме ПІБ  та номер телефону за телефоном ДБР: +380500802227", - йдеться у повідомленні відомства.

07:20 Слідчі Державного бюро розслідувань розпочали досудове розслідування у зв'язку з падінням військового літака АН-26 Повітряних Сил ЗСУ на Харківщині за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).

"Керівництво Бюро виїхало на місце події. Заступник Директора ДБР Олександр Соколов вже працює на місці авіакатастрофи", - зазначається у повідомленні ДБР.

П'ятниця, 25 вересня

Після падіння літак зайнявся, повідомляють офіційні джерела влади. О 21:55 пожежу було ліквідовано.

Станом на 22:50, за попередньою інформацією командування Повітряних сил ЗСУ України, більшість загиблих - курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба. 

Зазначається, що на місці працюють співробітники МВС, ДСНС разом із військовими. Район катастрофи очеплено поліцейськими. 

Загалом на борту перебувало 28 осіб. Серед них - 7 членів екіпажу, 21 курсант:

  • Загинуло: 22 людини
  • Госпіталізовано: 2 людини
  • Невідома доля 4-х людей.

0991227884 - тимчасовий номер служби зв’язків з громадськістю КПС.

057-704-96-28 - телефон гарячої лінії Харківського національного університету Повітряних Сил ЗС України. 

Голова Харківської ОДА Олексій Кучер виїхав на місце трагедії. 

"Під Чугуєвом упав літак. Є загиблі. Терміново виїхав на місце подій. Є ті, хто вижив. Усім постраждалим буде надано всебічну допомогу", - написав він.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про створення урядової комісії, яка розслідуватиме всі обставини трагедії.

"За дорученням президента створили Державну комісію під головуванням віцепрем'єр-міністра Олега Уруського для якнайшвидшого з'ясування обставин трагедії та надання всієї необхідної допомоги постраждалим", - написав він.

До її складу увійшли: 

  • Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак,
  • міністр внутрішніх справ Арсен Аваков,
  • міністр оборони Андрій Таран,
  • голова ДСНС Микола Чечоткін,
  • голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття рідним і близьким загиблих.

"Бажаємо якнайшвидшого одужання пораненим", - сказав він.

"На місці падіння літака на Харківщині працюють 50 рятувальників та 6 одиниць техніки", - повідомили о 23:30 у ДСНС.

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що АН-26 виконував навчально-тренувальний політ. 

23:50 За інформацією диспетчера аеродрому на борту перебувало 27 осіб (одного курсанта не допустили до виконання польоту). Знайдено тіла 22 загиблих, 2 особи постраждало, пошуки трьох осіб тривають. Пише ДСНС.

23:55 За словами голови Харківської ОДА, Олексія Кучера один із двох госпіталізованих - у вкрай важкому стані, має близько 90% опіків. Інший у важкому психологічному стані. Їх доправили до лікарні. Попередньо: вижили завдяки тому, що встигли вистрибнути із палаючого літака. Про це повідомила кореспондентка Еспресо Лариса Годіна, яка працює на місці катастрофи. 

За словами Кучера, серед загиблих курсанти 3-го і 4-го курсів.

"Зараз триває пошукова операція. Шукають ще 3 військових, які мали бути на борту. Найближчим часом будуть вилучені чорні скриньки літака", - сказав він. 

Одна з попередніх версій трагедії, за словами голови ХОДА, відмова мотору.

Також він заявив, що 26 вересня на Харківщину прибуде президент України.

Пізніше вийшло розпорядження голови ХОДА Олексія Кучера про День жалоби за загиблими в авіакатастрофі. Призначено на 26 вересня.

Теги:
Читайте також:
Київ
+15.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
7 липня
07:33
війна з Росією Белгородська область безпілотники ППО
Влада Бєлгорода повідомила про "масовану ракетну атаку": у місті перебої зі світлом та водою
07:27
Емманюель Макрон під час виступу у Греції
Макрон став першим лідером ЄС, який відвідав Сирію після падіння режиму Асада
2026, понедiлок
6 липня
23:04
Володимир Зеленський
Тисяча дронів летітиме на Москву замість сотні: Зеленський в інтерв'ю FT розповів, коли Путін відчує війну особисто
23:04
Ексклюзив
Національне військове меморіальне кладовище
"Для нас це дуже очікувано": громадська активістка Коваленко про нові руйнування на Національному військовому кладовищі
22:50
Дональд Трамп, саміт НАТО в Гаазі
Менше половини американців вважають, що НАТО підтримає їх у разі нападу, - Politico
22:40
експорт лісу, деревина
Росія обходить санкції ЄС, постачаючи деревину до Чехії під виглядом китайської, — ЗМІ
22:26
Ексклюзив
Андрій Веселовський
Зеленський на саміті НАТО вирішуватиме три питання, - дипломат Веселовський
22:24
Оновлено
війна з росією
"Рейд" знищив С-400, який обстрілював Київ. APUS-1 перехоплюватиме ворожі дрони. На фронті від початку доби 214 боїв
22:16
Ексклюзив
Україна поступово формує логістичний локдаун для РФ на півдні, - Лакійчук
22:08
Ексклюзив
У Києві Укрпошта презентувала новий марковий аркуш про спротив у Криму
"У Криму почалося — у Криму завершиться": Укрпошта випустила новий марковий аркуш про півострів
22:00
Оновлено
Росія атакувала Київ: кількість загиблих зросла до 16, ще 56 постраждали, пошкоджено 15 будинків. Не вдалось збити жодної балістики
21:55
Ексклюзив
Саміт НАТО у Гаазі
Військовий дипломат Ординович назвав три ключові питання майбутнього саміту НАТО
21:52
удар "Смерч". Ілюстративне фото
Росіяни вдарили по АЗС у Запоріжжі: двоє загиблих, 9 поранених. Під удар ворожого "Смерчу" потрапив Слов'янськ
21:42
Європарламент
Дві найбільші фракції Європарламенту пропонують додати до резолюції пункт про Героїв УПА — голосування 8 липня
21:31
Ексклюзив
Пехньо: Що відбувається у Костянтинівці, та для чого росіянам було потрібне чотиригодинне перемир’я
21:18
На могилі Софії Мельник, дружини голови ОУН Андрія Мельника, встановили пам'ятник
На могилі Софії Мельник, дружини голови ОУН Андрія Мельника, встановили повноцінний пам'ятник
20:55
Ексклюзив
Саміт НАТО у Гаазі
Романюк: Найважливіше для учасників саміту НАТО - щоб Альянс не розвалився
20:29
Ексклюзив
безпілотник, дрон, шахед
Оглядач порталу "Мілітарний" розповів про використання росіянами реактивних "шахедів" та про перспективи застосування такого виду БПЛА
20:21
Володимир Зеленський
Очікую від СБУ і розвідки детального зʼясування того, що сталось у Вишневому, — Зеленський
20:04
Дональд Трамп
Трамп підтвердив, що говорив з президентом ФІФА про червону картку футболісту збірної США
20:02
Ексклюзив
Віталій Портников
Головним завданням влади зараз - не пам'ятники чи пантеон, а думати, як зберегти життя ще живих людей, - Портников
20:01
OPINION
Ми продовжуємо дивитися на себе і світ довкола себе колоніальними очима
19:32
На цвинтарі у Кракові, де сплюндрували поховання Богдана Лепкого, знищили ще одну могилу
19:30
Огляд
міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш
Скандал з "роззброєнням Польщі": як військова допомога Україні стала інструментом політичної боротьби
19:26
МіГ-29 польща
Танки, "Краби" і МіГ-29: Польща вперше розкрила повний список зброї, переданої Україні
19:15
Партнерський матеріал
Мандрівка краями гуцульської столиці
Від Чукутихи до Франкового каменя: у Верховині створюють інтерактивний маршрут "Мандрівка плаями Гуцульської столиці"
19:08
Велика Британія запровадила санкції проти розробників "Новачка" та іншої хімічної зброї
18:52
Марк Рютте
Рютте: Ніхто не може передбачити, що змусить Путіна сісти за стіл переговорів
18:25
Дональд Трамп
Трамп: Путін нарешті відчув тиск, і це може прискорити кінець війни
18:25
Марк Рютте
Постачання за програмою PURL не припинялися, — Рютте
18:20
Огляд
Мая Санду
Відставка прем'єра Молдови на тлі корупційного скандалу: чи стане це ударом по проєвропейській Маї Санду та курсу на ЄС
18:02
Оновлено
Вишневе
У Вишневому ракетний удар РФ забрав вже сім життів, зруйновано майже сто будинків
17:58
Економіка рф
Європейська розвідка попередила про ризик "вибухової" банківської кризи в Росії, — Reuters
17:52
прапор Азербайджана
Азербайджан вручив ноту послу Росії за удари по АЗС та дипломатичних представництвах Баку в Україні
17:41
пальне росія
Дешевше за УАЗ: росіяни через дефіцит пального пересідають на коней
17:34
Полонений правнук Брежнєва підписав контракт з армією РФ, щоб розрахуватися з боргами
17:31
Оборона Севастополя
Російська розвідка звинуватила Велику Британію в ударі по панорамі "Оборона Севастополя"
17:13
Україна НАТО
Україна планує підписати "дронові угоди" із сімома країнами НАТО до кінця року, — заступник РНБО
17:01
OPINION
Саміт НАТО в Анкарі визначить список "першопричин" для самої Росії
16:41
Оновлено
головна електропідстанція Севастополя
Дрони дістали останній найбільший НПЗ РФ, до Омська пролетіли 3 тис. км, ще горить НПЗ в Ярославлі, а в Криму повний блекаут
Більше новин