Поблизу Трускавця археологи натрапили на "довгий дім" доби неоліту

Археологи Рятівної археологічної служби (РАС) завершили польові дослідження поблизу міста Трускавець на Львівщині, де натрапили на поселення культури лінійно-стрічкової кераміки на ділянці будівництва об’їзної дороги

Науковці дослідили дві споруди, характерні для цієї культури. Найбільша споруда мала розміри 23×8 м - "довгий дім" прямокутної форми, збудований у вигляді опорно-стовпової конструкції, розповідає Еспресо.TV з посиланням на Спілку археологів України (САУ).

Такі споруди неодноразово виявляли на пам’ятках у Польщі, Словаччині, Угорщині, Німеччині. Однак на наших теренах вони є малодосдідженими.

"Припускаємо, що це було невелике поселення, можливо, тимчасова стоянка на декілька десятків людей. Вона одна з небагатьох, які досі виявлені на Прикарпатті. Люди, які тут жили, мандрували на великі відстані, можливо, перейшли Карпати. Ми знайшли відщеп з обсидіану, який потрапляв до нас зі Словаччини і Угорщини", - розповів керівник досліджень, співробітник Рятівної археологічної служби та член Львівського осередку САУ Олександр Сілаєв.

Серед найцікавіших знахідок з поселення - кам’яне знаряддя у вигляді "шевського копита", артефакти з кременю та обсидіану, а також окремі уламки та частини ліпних керамічних посудин.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

3 грудня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати