САП оскаржила закриття справи проти ексміністра часів Януковича Злочевського

Микола Злочевський
фото: wikipedia
Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила ухвалу, яка зобов’язувала генерального прокурора Ірину Венедіктову закрити справу проти ексміністра екології Миколи Злочевського

Про це повідомляє пресслужба САП.

"13 жовтня 2020 року Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою Офісу Генерального прокурора оскаржено рішення Печерського районного суду м. Києва щодо зобов’язання генерального прокурора закрити справу стосовно колишнього міністра екології", - йдеться в повідомленні.

Оскарження направили до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

ОГП і САП не знали про ухвалу Печерського суду від 1 жовтня, яка зобов’язує прокуратуру закрити справу проти Злочевського.

Про існування рішення суду САП і ОГП стало відомо 12 жовтня "за результатами моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень".

За законом справу мали б розглядати лише судді ВАКС, оскільки досудове розслідування вели детективи НАБУ.

У САП відзначили, що розглянувши таку скаргу, слідчий суддя Печерського райсуду вийшла за межі своїх повноважень та фактично перейняла на себе повноваження Генпрокурора. При цьому суддя не дослідила матеріали кримінального провадження та не викликала прокурора в судове засідання.

Також у прокуратурі хочуть звернутися із скаргою до Вищої ради правосуддя через дисциплінарний проступок судді Печерського суду, яка прийняла відповідну ухвалу.

  • Нагадаємо, Офіс генерального прокурора планував оскаржити ухвалу суду про зобов’язання закрити справу щодо ексміністра екології Миколи Злочевського.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

2 грудня, 2020 середа

2 грудня, 2020 середа

1 грудня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати