У ЄС пригрозили режиму Лукашенка міжнародним трибуналом


фото: Reuters
Євросоюз не виключає можливість створення міжнародного трибуналу через придушення режимом Олександра Лукашенка протестів у Білорусі

Про це заявив спеціальний представник Євросоюзу з прав людини Імон Гілмор, повідомляє DW.

За його словами, у ЄС не виключають створення міжнародного трибуналу щодо ситуації у Білорусі, під який можуть потрапити всі причетні до насильства проти учасників акцій протесту.

"Так, це можливо. Але міжнародні трибунали, як правило, працюють як додатковий механізм. Іншими словами, їх створюють лише в ситуаціях, коли держава або не хоче, або не може притягнути таких людей до відповідальності", - сказав Гілмор.

Він зазначив, що за кожне порушення прав людини причетні мають відповідати, але про це повинна в першу чергу подбати сама Білорусь.

"Якщо ж держава цього не робить, то треба знайти альтернативні методи, наприклад, міжнародні механізми", - сказав Гілмор.

Він додав, що зараз першочергове завдання - зупинити репресії проти учасників мирних протестів і необхідно зібрати докази їхньої провини.

  • Нагадаємо, 6 листопада Європейський Союз офіційно ввів персональні санкції проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка і ще 14 функціонерів його режиму.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати