Плівки ОАСК: суд зобов'язав Венедіктову забрати справу у НАБУ

Печерський районний суд Києва роз'яснив генеральній прокурорці Ірині Венедіктовій, що рішення його судді про зміну підслідності у справі плівок ОАСК набуло чинності і тепер вона має забрати справу у Національного антикорупційного бюро

Копію документу журналістам Інтерфакс-Україна надав адвокат суддів ОАСК Андрій Заєць.

"Роз'яснити, що ухвала Печерського райсуду від 4 серпня набула законної сили з моменту її проголошення та підлягає негайному виконанню, шляхом ухвалення відповідного процесуального рішення генеральним прокурором оформленим у відповідності до вимог частини 3 статті 110 КПК України у кримінальному провадженні №52019000000000522 та у будь-якому кримінальному провадженні, яке в подальшому буде виділене чи об'єднане із вказаним кримінальним провадженням", – йдеться в ухвалі.

Як відомо, Венедіктова просила роз'яснити їй порядок виконання рішення від 4 серпня, що стосується передачі справи суддів Окружного адмінсуду Києва від НАБУ іншому слідчому органу. 

Так, згодом, Печерський суд знову підтвердив, що справа ОАСК, згідно з нормами процесуального законодавства, не може розслідуватися НАБУ. А, значить, генпрокурор має негайно виконати попередні рішення і передати справу іншому органу за підслідністю. Про це і йдеться в рішенні суду від 9 грудня.

  • Нагадаємо, 17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру в "створенні злочинної організації і захопленні влади" голові Окружного адміністративного суду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику та ще п'яти суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України Зеновію Холоднюку. 
  • Детективи НАБУ направили генпрокурору проєкти клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання підозрюваних суддів Окружного адміністративного суду Києва.
  • Голова ОАСК Павло Вовк заявив, що клопотання НАБУ до генпрокурора - маніпуляція, а він та інші судді чисті перед законом.
  • Згодом, Вовк не з'явився на засідання до ВАКС, де йому мали обрати запобіжний захід.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

2 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати