Ексочільник ДФС Гутенко пояснив встановлення собі 1000% надбавки до зарплатні
Колишній очільник Державної фіскальної служби (ДФС) Денис Гутенко пояснив встановлення собі 1000% надбавки до зарплатні
Про це Гутенко написав у Facebook.
"Прийшовши на роботу у ДФС, відразу (до виплат) запитали у вищої організації, Мінфіну, щодо погодження надбавки. Мінфін в обличчі міністра відповів, що їх погодження не потрібне. І написав, як потрібно робити. ДФС так і робив", - написав Гутенко.
За його словами, таким чином зарплата виплачувалася усім керівникам у статусі виконуючого обов'язки.
"Вся справа у тому, що я був виконуючим обов'язки. І це проблема, якщо не для всіх, то для багатьох держслужбовців з таким статусом. Я тут нічого нового не придумав. Так всім виплачується. І раніше виплачувалося. Виплачують таким способом усім, а проблеми лише у мене", - підкреслив ексголова ДФС.
Він нагадав, що претензія, викладена у підозрі - виплачена надбавка у розмірі 327 862 грн 56 коп. за сім місяців роботи, або 46 837 грн 51 коп на місяць.
"Відповідь по суті: не брав ні в кого і, відповідно, ні з ким не ділився. Звільняв тих, кого треба було звільнити, не дивлячись на дзвінки. Не призначав тих, за кого просили, але яких рука не піднімалася призначити. Відповідь по формі: отримував офіційну зарплату. І лише її. Непересічний випадок на цій посаді", - наголосив Гутенко.
Крім того, Гутенко зазначив, що як голова ДФС він отримував менше, ніж коли працював директором департаменту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
Так, з усіма надбавками преміями та компенсаціями невикористаної відпустки, у 2018 році, працюючи в Мінекономіки, Гутенко отримав 900 779 грн, а за січень-квітень 2019 року - 624 823 грн. На посаді в.о. голови ДФС в липні-грудні 2019 року він отримав 314 808 грн, а за січень-червень 2020 - 375 269 грн.
"Що стосується саме однієї з премій, проценти по якій ДБР і ГПУ повісили у заголовок новини (нагадаю, до розміру вони претензій не мають). В цей період відбувалося розділення ДФС на ДПС, Митницю та Податкову міліцію. Гроші ДФС на ДПС були перекинуті раніше, ніж по факту люди переходили у нову структуру. Тому ДФС періодично не мала грошей на виплату зарплати. У якісь місяці надбавка була, в якісь ні. Це залежало від фінансування Мінфіном. Тому в той місяць прийшло фінансування і була виплачена зарплата персоналу за кілька місяців шляхом підвищення надбавки в одному місяці", - пояснив Гутенко.
При цьому, за його словами, виплата надбавок на держслужбі в центральних органах влади може йти у сотнях процентів до окладу.
"А в мене до того ж ці сотні застосовувались до окладу за моєю основною посадою - директора департаменту. Звідси і така цифра", - зазначив Гутенко.
- Нагадаємо, Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому в. о. керівника Державної фіскальної служби у перевищенні службових повноважень, у результаті яких держава отримала 300 тис. грн збитків.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе