Додон звинуватив Санду в "узурпації влади" та пригрозив "масовими протестами"


фото: reuters
Колишній президент Молдови, проросійський лідер Партії соціалістів Ігор Додон звинуватив президентку Маю Санду у спробі "узурпації влади" та пригрозив закликати людей до протестів, якщо до 1 лютого президент не висуне кандидатуру прем’єр-міністра

Про це повідомляє NewsMaker.

"Те, що зараз відбувається  - це тотальна невизначеність, викликана бездіяльністю та порушенням Конституції президентом країни. У нас немає уряду, а президент боїться взяти на себе відповідальність", - заявив Додон.

Додон заявив, що якщо Мая Санду до 1 лютого - початку сесії парламенту - не висуне кандидатуру прем’єра, то ПСРМ вживатиме "усіх конституційних заходів проти президента і всіх законних дій, включно з масовими протестами проти узурпаторів влади".

Він звинуватив Санду та її партію "Дія і солідарність" у спробах "на власний розсуд трактувати Конституцію". 

Ігор Додон стверджує, що Мая Санду порушує Конституцію, тому що після консультацій з парламентськими фракціями президент зобов’язаний висунути кандидатуру прем’єра. 

Він пообіцяв звернутися до Конституційного суду за роз’ясненням про те, протягом якого терміну це має бути зроблено після відставки уряду, та що загрожує президенту у разі ігнорування правила. 

Раніше президентка Молдови Мая Санду відхилила пропозицію Ренато Усатого - одного з найпопулярніших політичних лідерів - висунути його на посаду прем’єр-міністра, пояснивши, що будь-яке призначення відтермінує дострокові парламентські вибори, а за чинного складу законодавчого органу у нового уряду не буде підтримки більшості. 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Все по темі

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати