"Слуги народу" пропонують скасувати практику перенесення робочих днів після свят


фото: novayagazeta
Народні депутати від “Слуги народу” пропонують заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації

Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.

Законопроєкт подали 15 нардепів зі "Слуги народу"

У документі зазначають, щороку Кабінет Міністрів видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, що є наступними після святкових або неробочих днів, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов, а також раціональним використанням робочого часу.

Тобто, у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

“Надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнес-потенціалу України у світі”, – зазначають автори документа в пояснювальній записці.

Також вказано, що перенесення робочих днів призводить до шестиденного робочого тижня, подекуди – двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до відпочинку працівника.

“Водночас, перенесення робочих днів подекуди призводить до чотирьох неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, що є наступним за довгими вихідними”, – вважають ініціатори законопроєкту.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати