Україна почне закуповувати дев'ять нових препаратів від раку, - Степанов

Міністерство охорони здоров'я включило дев'ять нових позицій до переліку препаратів від онкологічних захворювань, які закуповуються державою

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов сказав під час брифінгу, передає Еспресо.TV.

"Ми взяли до уваги пропозиції близько тридцяти провідних українських онкологів та державних медичних експертів. До переліку з 67 лікарських засобів ми додали ще дев'ять нових позицій. Це дуже важлива річ, тому що ми додаємо позиції, які є більш ефективними в лікуванні", - сказав Степанов.

За словами міністра, мова йде про лікарські засоби, які будуть використовуватися при лікуванні раку молочної залози, раку крові, мієломи, а також при пухлинах головного мозку.

Степанов також зазначив, що всі дев'ять препаратів мають статус генериків, тобто є непатентованими і відтворюють склад оригінального препарату. Вони виробляються щонайменше двома фармакологічними компаніями. Міністр зауважив, що це дозволить державі зекономити кошти для закупівлі більшої кількості препаратів.

Крім того, додав Степанов, МОЗ розглядає можливість включення в перелік державних закупівель інноваційних препаратів, які виробляються однією фармакологічною компанією і є достатньо дороговартісними, але дуже ефективними. Закупівля такий лікарських засобів, за його словами, буде відбуватися на основі державної оцінки медичних технологій.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

24 лютого, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати