Степанов має намір звільнити голову "Медичних закупівель" Жумаділова, - "Голос"


фото: pravda.com.ua
За словами нардепа від фракції "Голос" Ольги Стефанишиної міністр охорони здоров'я Максим Степанов хоче звільнити директора держпідприємства шляхом винесення йому двох доган

Про це розповіла нардеп від фракції "Голос" Ольга Стефанишина в інтерв'ю "Буквам".

“Степанов збирається звільнити керівника ДП “Медичні закупівлі” Арсена Жумаділова. Це дуже легко зробити: оголошуються дві догани на підставі того, що ДП не впоралося з роботою. Таким чином Степанов забере в свої руки 10 млрд грн, які цього року були виділені на ліки та вакцини. І навіть більше – з вакциною проти COVID-19 це буде 13 млрд грн. Він використає ці гроші так, як вважає за потрібне. Арсен Жумаділов є тією людиною, яка протистоїть корупційним намірам міністерства, він публічно розповідає про те, що на нього тиснуть, зокрема таке відбувалося в процесі закупівлі вакцини проти COVID-19. Були й інші заходи з боку МОЗ, які гальмували закупівлю”, – сказала вона.

Стефанишина назвала ситуацію у сфері державних закупівель ліків “реваншем”.

“Контрреволюція відбувається в усіх сферах, і в системі охорони здоров’я зокрема. Минуло сім років після Революції Гідності, п’ять років ми будували систему, працювали з міжнародними закупівельними організаціями, потім було створене ефективне ДП “Медичні закупівлі”. І за півтора року майже все зруйновано. Якщо зараз звільнити керівника “Медичних закупівель”, то останній форпост впаде. Закупівлі ліків повернуться на корупційні рейки часів Богатирьової”, – заявила нардеп.

Читайте також: Журналісти зателефонували китайцям у Sinovac: там кажуть, що співпрацювати з фірмою "Лекхім" їм пропонував уряд

Депутатка також припустила, що закупівля вакцини проти COVID-19 через єдиного посередника не могла відбутися з приватної ініціативи Степанова. На її думку, ця схема отримала погодження людей з Офісу президента.

Читайте також: Марина  Вакцинні війни. Як родина Богатирьової, Степанов і Медведчук хочуть вколоти українцям російський та китайський фуфломіцин?

“Я лише не можу зрозуміти, наскільки треба не мати жодних цінностей, щоб втручатися в закупівлю ліків для важкохворих людей і вакцини. Коли у цій сфері крадуть, це означає, що при владі якісь нелюди. Коли ліки для онкохворих чи людей із ВІЛ не закуповуються чи купуються за завищеними цінами – це вбивство. На мою думку, закупівля вакцини проти COVID-19 за такою схемою (через єдиного посередника, – ред.) не могла відбутися з приватної ініціативи пана Степанова. Я підозрюю, що ця схема отримала погодження людей з Офісу президента”, – додала Стефанишина.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати