
У Польщі відбувся хакатон НАТО: Україна за його підсумками може укласти контракти
У Польщі завершився 15-й хакатон НАТО присвячений протидії керованим авіабомбам. За його результатами Україна зможе укласти контракти з компаніями, які мають найефективніші технології
Про це повідомило Міністерство оборони України.
У Польщі закінчився 15 хакатон NATO Innovation Challeng, що був присвячений розробкам для протидії плануючим та керованим авіабомбам.
Щоб оцінити ефективність обраних технологій, НАТО залучить експертів для їхнього аналізу та подальшого випробування в бойових умовах.
"Фінальним результатом досліджень має стати передача рішень Україні для можливості подальшого укладання контрактів з компаніями, що доведуть ефективність своїх виробів та технологій. Швидка імплементація та використання задля протидії загрозам від керованих авіаційних бомб – одна з пріоритетних цілей Міністерства оборони та Командування Повітряних сил ЗС України", - повідомило МОУ.
Українці отримали окремий приз із проєктом РЕБ.
Перемогу на хакатоні здобула французька компанія Alta Ares з розробкою "Вбудований штучний інтелект для розпізнавання, виявлення та ідентифікації". Ця технологія на основі штучного інтелекту забезпечує оперативне виявлення, ідентифікацію та підтримку прийняття рішень у реальному часі.
На другому місці Німецька компанія Tytan Technologies GmbH. Призове місце здобула за комплексне високотехнологічне рішення перехоплення повітряних цілей.
Третє місце посіла команда французів ATREYD за розробку інноваційного підходу до виявлення, прогнозування траєкторії та перехоплення повітряних цілей з використанням рою інтерцепторів контейнерного типу.
"Протидія ворожим авіаційним засобам залишається однією з головних задач. Ідеї запропоновані командами мають перспективу для розв'язання цієї проблеми. Будемо співпрацювати, тестувати та випробовувати відібрані технології", - заявив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.
- 26 лютого стало відомо, що українські розробники та науковці вперше в історії долучаться до NATO Innivation Challenge 2025 для протидії спільній небезпеці.



- Актуальне
- Важливе



















