Пентагон замовив безпілотники Switchblade для української армії. Колонка Сергія Згурця

Завершено навчання українських військових, які опанували безпілотники Switchblade та можуть використовувати їх на полі бою

Безпілотник Switchblade - це досить цікавий зразок озброєння, який має отримати українська армія. Пентагон повідомив, що завершено навчання українських військових, які опанували цю зброю та можуть використовувати на полі бою. Зазвичай безпілотник Switchblade використовується силами спецоперацій. Ми маємо отримати ці безпілотні комплекси двох версій: Switchblade 300 та Switchblade 600. Switchblade 300 - з ним проблем не має - це боєприпас, який може перебувати у повітрі впродовж 40 хвилин й знищувати ворога за допомогою бойової частини, яка за потужністю дорівнює ручній гранаті. Цей боєприпас керується за допомогою джойстиків й монітору. Він може використовуватися і  вдень і вночі. Ми маємо отримати 700 боєприпасів Switchblade версії 300 та версії 600. Та з новим постачанням Switchblade версії 600 з‘явилися цікаві нюанси.

Безпілотник Switchblade 300

В американській пресі подалася інформація про те, що компанія, яка виготовляє Switchblade, має підписати контракт з Міністерством оборони США. На відміну від боєприпасу 300, який брався з арсеналів Міністерства оборони, а потужних боєприпасів Switchblade, які спроможні літати на 40 км й мають потужну бойову частину в достатній кількості, немає. Це виробництво йде в ручному режимі. Зараз Пентагон та ця компанія мають укласти контракт на виробництво і після виготовлення значної кількості боєприпасів, вони будуть передані українській армії. Але поки ще ми будемо використовувати Switchblade 300, які достатньо ефективно борються з наземною силою противника. Switchblade 600 краща, вона має більш потужну бойову частину.

Боєприпас під назвою "Привид Фенікс" скоро побачить ворог

Окрім Switchblade 600 ми очікуємо ще один новий боєприпас, але жодного знімка немає. Ми не знаємо, як він виглядає. Це боєприпас під назвою "Привид Фенікс", який нам постачається, щоб заповнити оце провалля з затримкою боєприпасів Switchblade 600. Ми маємо отримати 120 таких боєприпасів. Цей боєприпас має вагу набагато більшу, ніж Switchblade 600 і може перебувати у повітрі аж 6 годин. Наші військові вже пройшли навчання під цей достатньо технологічний виріб. Повторюсь, сьогодні немає жодного відео чи знімку, щоб показати, як він виглядає. Але скоро його побачить ворог і відчує ефективність на полі бою. Згадаємо досвід війни у Нагірному Карабасі, де Азербайджан, бережучи боєприпаси, зламав дух вірменської оборони й у нас є всі підстави використати нові технологічні рішення аби сіяти паніку у російських військах.

Ситуація навколо Харкова

Ситуація по Харкову є ознакою спланованих і якісних наступальних дій, ми посунули ворога більш ніж на 40 км. Після битви за Старий Салтів вже звільнили п'ять інших міст, які суттєво можуть розширити зону нашого впливу. До російського кордону залишається близько 10 км. Ворог тікає, а деякі його тактичні групи переходять взагалі на російський кордон. Там не було багато російських військ, близько 3-5 батальйонних тактичних груп. Але зараз ворог намагається зупинити нас, використовуючи артилерію. Щоб зупинити наш наступ, ворог починає перекидати підрозділи, які були розташовані на Ізюмському напрямку, аби якимось чином компенсувати брак потужності навколо Харкова. Тому навколо Харкова відбувається позитивна наступальна операція, яка була спланована з широким використанням артилерії, потім танкових підрозділів. Ворога було відкинуто до російського кордону та до деяких напрямків, що пов'язані з логістичним забезпеченням Ізюмського угрупування.

Карта бойових дій на Луганщині

Якщо ми подивимося на карту, яка підготовлена Інститутом вивчення війни, то зеленими кільцями відмічені зони, де відбувалися протистояння. Але навколо Ізюму впродовж доби особливих подій не відбувалося, ворог припинив спроби просунутися у Барвінкове і зараз перегруповується, щоб рухатися в бік Лиману та Слов'янська.

Мапа бойових дій в російсько-українській війні за версією Інституту вивчення війни станом на 10 травня 2022 року.

Ситуація з Сєвєродонецьким виступом достатньо складна тому, що бойові дії відбуваються навколо Сєвєродонецька, а у Рубіжному ворог хоче закріпитися. Саме там просування немає, але щільність артилерії потужна. Цікаво, що ворог намагався перетнути річку Сіверський Донець, побудував паромну переправу, перевів техніку, але ми знищили цю переправу разом з близько тридцятьма одиницями бронетехніки. Це було епохальне видовище, яке зафіксовано фотографіями InformNapalm (волонтерський проєкт з інформування широкої аудиторії про російсько-терористичну агресію проти України - Ред.).

Українська артилерія знищила російську військову техніку разом з понтонним мостом через річку Сіверський Донець/всі фото: Informnapalm

Ворог знову намагається побудувати переправу через річку Сіверський Донець і хоче забезпечити форсування, аби рухатися на Лисичанськ і Сіверськ. Ці переправи будуються біля Білогорівки, де вони вже були знищені разом з тридцятьма зразками російської бронетехніки.

Також гаряче у напрямку на Попасну. Там ми відійшли на другий підготовлений рубіж і ворог намагається взяти під контроль напрям від Попасної до Бахмута. Відомо, що російські війська підтягнули потужні самохідні гармати "Піон", щоб забезпечити руйнування нашої оборони у напрямку Бахмута. Думаю, нам час підтягувати американські гаубиці, щоб ефективно знищувати противника.

Історія острова Зміїний буде продовжуватися

Острів Зміїний достатньо цікавий об'єкт. Після того, як ми знищили крейсер "Москва", РФ втратила можливість забезпечувати протиповітряну оборону у Чорному морі. І зараз вони намагаються активно використовувати Зміїний, аби розгорнути власну систему ППО. Нам вдалося перемолоти значну кількість техніки, яку вони туди підтягували: чотири системи ППО, декілька швидкохідних катерів, десантні катери, системи зв'язку, навіть, гелікоптер – це все було знищено завдяки ефективності використання безпілотного комплексу "Байрактар". Але попри таке велике знищення, вони знову починають підтягувати кораблі з технікою. Намагаються розгорнути на острові Зміїний систему ППО, щоб забезпечити контроль над західною частиною Чорного моря, та розгорнути зенітно-ракетні комплекси "Панцирь" і, навіть, протикорабельний комплекс "Бал". Ми чекаємо продовження цієї морської Чорнобаївки й нам немає сенсу атакувати о. Зміїний. Крім використання Байрактару у нас є інші засоби високоточного оснащення, що можуть перемелювати агресора на острові Зміїний.

Зміїний: далі буде.