Переможні новини 358 дня війни: повернення полонених, заклик надати винищувачі Україні від Європарламенту та заборона експорту унітазів до РФ

16 лютого в Україну повернули 101 полоненого, Європарламент ухвалив резолюцію з закликом надати нам винищувачі, а у 10-му пакеті санкцій проти РФ заборона експорту сантехніки

Європарламент закликав передати Україні винищувачі

Європейський парламент ухвалив резолюцію до річниці повномасштабного вторгнення РФ. У ній серед іншого євродепутати закликали передати Києву винищувачі

У резолюції євродепутати підтверджують свою підтримку наданню військової допомоги Україні стільки, скільки це буде необхідно, і закликають "серйозно розглянути питання про постачання Києву західних винищувачів і гелікоптерів, відповідних ракетних систем і значного збільшення поставок боєприпасів".

З полону повернули ще 100 воїнів

В результаті чергового обміну в Україну повернувся 101 український полонений: 100 військових і 1 цивільний. За словами очільника Офісу президента Андрія Єрмака, серед звільнених бійців – нацгвардійці, прикордонники та військові ЗСУ. 94 з них – оборонці Маріуполя, включно з 63 воїнами з Азовсталі. Їх так довго чекали рідні. 

У десятому пакеті санкцій ЄС заборонить експорт унітазів до Росії

Посли країн ЄС ознайомилися зі 146-сторінковим списком товарів, постачання яких планується обмежити в рамках десятого пакета санкцій. Як виявилось, у цьому пакетів Євросоюз заборонить експорт сантехніки до Росії, зокрема унітазів.

Як зазначає  "Європейський оглядач", туалети стали символом того, що 24-річне правління російського президента Володимира Путіна жодним чином не покращило життя росіян. Російські солдати почали їх красти спочатку в Грузії у 2008 році, а тепер і в Україні, бо у кожному п'ятому російському домі досі немає туалету.

Словаччина визнала Росію країною, що підтримує тероризм

16 лютого, парламент визнав Росію країною, що підтримує тероризм, а її режим – терористичним. Також депутати підтримали створення спецтрибуналу для РФ та засудив гібридну війну, яку веде Росія також на території Словаччини

Депутати також засудили прямі та непрямі погрози Росії застосувати ядерну зброю. Країна заявила, що не визнає проведення та результати псевдореферендумів у Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях України. 

Норвегія виділила Україні понад 7 млрд євро

Парламент Норвегії у четвер оголосив про виділення Україні 75 мільярдів крон (понад 7 млрд євро) у рамках п’ятирічного пакету підтримки. Це робить Норвегію одним із найбільших донорів у світі.

Гроші будуть рівномірно розподілені між військовою та гуманітарною допомогою протягом п'яти років.