Переможні новини 453 -го дня війни: під Бахмутом знешкоджено 100 тис. рашистів, а на Білгородщині розпочалась демілітаризація

У Білгородській області росіяни з легіону "Свобода Росії" звільняють населені пункти від путінської влади, українські пілот освоюють винищувачі F-16, а ЗСУ під Бахмутом знешкодили 100 тисяч окупантів

НАТО визнав злочини Росії проти України геноцидом, а режим у РФ – рашизмом

Парламентська асамблея НАТО одностайно визнала злочини Росії проти України геноцидом, а терористичний режим у РФ – рашизмом. Ця декларація матиме далекосяжні політичні наслідки, вважає голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

"Це наша дипломатична перемога. Всі наші ключові побажання щодо фінального тексту декларації враховані. Там є і підтримка міжнародного трибуналу, і допомога Україні до перемоги і після неї, і засудження ідеології рашизму, і відновлення територіальної цілісності, і санкції, і репарації, і "план Маршалла", і багато іншого", - написав він.

Росіяни воюють з росіянами на Білгородщині

У легіоні "Свобода Росії" заявили, що створюють демілітаризовану зону на кордоні з Росією. Російські пропагандистські ЗМІ повідомляють про поранення заступника голови адміністрації Грайворона

Легіон "Свобода Росії" та Російський добровольчий корпус заявили, що звільнили населені пункти Козинку та Гора-Подол Бєлгородської області РФ у рамках створення демілітаризованої зони на кордоні з РФ, аби звідти росіяни не змогли обстрілювати Україну, а до Грайворона зайшли передові загони. 

"Надалі - рухаємося до звільнення всієї Росії від путінського диктату та припинення злочинної війни", - зазначили у пресслужбі.

На події в Бєлгородській області РФ відреагував радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

"Єдиною рушійною політичною силою в тоталітарній країні закручених гайок завжди неминуче стає партизанський рух зі зброєю в руках. Україна із цікавістю спостерігає за подіями в Бєлгородській області Росії та вивчає ситуацію, утім не має до неї безпосереднього стосунку", - написав він.

Також радник голови ОП додав, що танки продаються в будь-якому російському військторзі, а підпільні партизанські загони складаються все-таки з російських громадян.

Українські пілоти розпочали навчання на F-16

Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що українські пілоти розпочали навчання на F-16. 

"Це перше, що потрібно зробити. Я сподіваюся, що найближчим часом ми зможемо забезпечити Україну цими видами зброї", - сказав Боррель. 

Він додав, що підтримує створення альянсу для постачання Україні бойових літаків F-16 та висловив сподівання, що вони незабаром прибудуть до Києва.

"Це хороша ідея. Добре, що вона виходить з G7 і що вони нарешті вирішили підготувати ґрунт для того, щоб забезпечити Україну потрібними винищувачами", - зазначив Боррель. 

У Повітряних силах ЗСУ уточнили, що підготовка ще не розпочалася, але "от-от стартує". 

Мінус 100 тисяч окупантів від ЗСУ під Бахмутом 

Головне управління розвідки підтвердило слова президента США Джо Байдена, який заявив, що Росія втратила в Бахмуті понад 100 тис. військових.

"Ну тут жодних розбіжностей немає", – повідомив представник ГУР Міноборони Андрій Юсов. За його словами, різниця полягає лише в тому, як подаються дані. За його словами, є підхід, коли подають загальні втрати, разом з убитими та пораненими, а є – коли ліквідованих і поранених подають окремо. Різниця також буває в періоді, за який подаються дані.

Водночас, як зазначив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець  – Бахмут перетворився на пастку для ворога, а керування панівними висотами міста Бахмут належить Збройним Силам України.

"Українська сторона буде реалізовувати свій задум, який скерований на те, аби Бахмут став реальною пасткою для підрозділів, які знаходяться в самому місті. Якщо на тактичному рівні противник вийшов на адміністративні кордони Бахмута, то на оперативному рівні йдеться про системну пастку", - розповів Сергій Згурець.

Під носом у рашистів запрацювала нова українська вітрова електростанція

Запущено в роботу нову вітроелектростанцію на півдні України. Тилігульська ВЕС розташована в Миколаївській області, за 100 км від окупованих Росією територій. Перша черга Тилігульської ВЕС уже генерує зелену електроенергію.

"19 турбін ВЕС мають встановлену потужність 114 МВт та виробляють до 390 тисяч кВт-год — цього достатньо для забезпечення електрикою 200 000 домогосподарств на рік", - розповіли в компанії.

ДТЕК уже заклав фундаменти для встановлення ще 64 турбін другої черги будівництва Тилігульської ВЕС. Вона має забезпечити чистою електроенергією будинки та підприємства на півдні України, які потерпають від обстрілів.