
Головне питання: хто наступний на оці в Росії?
У той час, як дехто все ще вагається розглядати Росію як загрозу існуванню, Кремль уже давно розробляє далекосяжні плани
15 сценаріїв конфлікту в Європі, про які минулого тижня згадав представник Головного управління оборонної розвідки України Вадим Скібіцький, — це не просто аналітичні гіпотези, а реальні стратегічні наміри, які Москва крок за кроком намагається реалізувати.
Головне питання: хто наступний?
Опір України зриває розрахунки Кремля, але через нерішучість і зволікання з прийняттям рішень демократичним світом Москва не відмовляється від своїх агресивних планів. Західні лідери побоюються "ескалації", тоді як Росія активно посилює щодня — через атаки на цивільну інфраструктуру, кібератаки та спроби дестабілізувати політичну ситуацію в європейських країнах.
Санкції, введені надто пізно, і військова допомога, надана з запізненням, не можуть змінити стратегію Кремля. Росія веде довгу гру, і, поки демократичний світ сперечається про "червоні лінії", Москва розширює географію своїх провокацій — від України до Прибалтики, від Молдови до Балкан.
Політичні кризи, гібридні операції та прикордонні провокації в європейських країнах – лише частина арсеналу Москви. Чи готовий Захід до рішучої відповіді? Чи будуть США діяти лише тоді, коли російські війська "випадково" просунуться на кілька кілометрів углиб Польщі?
Найбільшою помилкою Європи за останні десятиліття була віра в те, що Росію можна заспокоїти. Ключовий урок полягає в тому, що Кремль потрібно зупиняти не після вторгнення, а до нього.
Про автора. Олександр Антонюк, політичний експерт
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе















