OPINION

Хто такий Мединський? Навіщо Путін воскресив "мертвий Стамбул"

16 травня, 2025 п'ятниця
14:02

Російський диктатор Путін відправив до Стамбула делегацію на чолі з Володимиром Мединським

Зміст

Це особа, яка вісім років перебуває під американським санкціями, а ще автор нових підручників для російських школярів, які прославляють "СВО на Украине". Складно було знайти смачніший плювок в очі колективного Заходу, але кремлівський карлик таки його знайшов. 

Мединський на чолі переговорної групи — спроба Путіна продати ілюзію, що з березня 2022 року нічого не змінилось. Що ось, була тимчасова пауза, але далі продовжуємо уламувати українську сторону на капітуляцію. Хоча, якщо погортати будь-який план — хоч Кіта Келлога, хоч "22 пропозиції миру" від Стівена Віткоффа — ніде немає жодної згадки про зменшення чисельності української армії та російські гармати, націлені прямо на урядовий квартал. 

Мединський вже на першому підході до преси у Стамбулі поширив головний наратив кремлівської пропаганди.

"Ми розглядаємо ці переговори як продовження мирного процесу у Стамбулі, який, на жаль, було перервано українською стороною три роки тому. Наша делегація має всі повноваження та компетенції для ведення переговорів. Делегація налаштована на конструктивний лад, пошук можливих розв'язок і точок дотику. Завдання прямих переговорів з українською стороною – рано чи пізно вийти на встановлення довгострокового миру, усунувши базові першопричини конфлікту", — сказав посланець Путіна. 

Читайте також: У Путіна і Трампа принципові розбіжності щодо природи війни та її завершення

Таким чином Кремль прагне воскресити тему улещування Росії поступками від України. Хоча здавалось би, їх давно закрила оцінка колишньої заступниці державного секретаря США епохи Джо Байдена. 

Також — це створення враження марності боротьби, яку Україна інтенсивно вела три роки. Урок, призначений для інших країн насамперед, — здавайтесь, опір марний. 

В інтервʼю за вересень 2024 року пані ексдержсекретар пояснювала небезпеку оригінального Стамбула. За ним вимагалось, аби Україна відмовилася від низки систем озброєнь, але жодних зустрічних вимог Росії не висувалося. Нуланд наголосила, що Стамбульські угоди навіть не передбачали відведення російської армії від державного кордону.

"Вони забороняли Україні після укладання угоди мати деякі системи озброєння. Отже, по суті, Україна була б ослаблена як військова сила. При цьому аналогічних обмежень для Росії не було. Від Росії не вимагалося відступити, від неї не вимагалося мати буферну зону на кордоні з Україною, їй не забороняли тримати на кордоні якесь озброєння", – пояснювала ексурядовиця.

Тож повернути на переговори особу, яка в оновлених підручниках для російської школи прямо назвала США "головним бенефіціаром українського конфлікту", — це намагання повернути світ у дискусію весни 2022 року. 

Тоді коронним коментарем на тему, що Росія забула в Україні, було щось на кшталт такого: "Є беззаперечні докази того, що Київ планував почати найближчим часом наступ проти Донбасу, і тоді Росії в будь-якому разі довелося б стати на захист десятків і десятків тисяч російських громадян, які там проживають. У цих умовах Росія і була змушена розпочати спеціальну військову операцію". Так розводився Мединський в перервах між посиденьками з українським делегатом Давидом Арахамією. 

Читайте також: Парадокси перемовин у Стамбулі

Трошки пізніше — у квітні 6 квітня 2022 року Мединський намагався спростовувати інформацію про масові вбивства в Бучі, заявивши, що звірства російських військових були нібито інсценовані Україною: "Ці вбивства були вигідні українській владі, а російські військові органічно та генетично не здатні на такі злочини".

Але нинішня поїздка путінського холуя на Стамбул дає друге дихання його карʼєрі. Низка закордонних ЗМІ слухатимуть його коментарі, а державний секретар Марко Рубіо, може, ще і руку потисне особі під американськими санкціями. Що це, як не публічне приниження Вашингтона?

Паралельно з цим зʼявились "темники", як саме російським пропагандистам пропонують продавати цю рибу народу. 

Радять зазначати, що під час формування делегації на Путіна не вплинули "ні слова Дональда Трампа, ні заяви Зеленського",  які вимагають 30-денного припинення вогню, інакше обіцяють посилити санкції.

Далі — активно форсити, що зараз "переговори проходять на гірших для України умовах", ніж три роки тому. Упевнена, що частина наших анонімних каналів з пулу Медведчука та Арестович радісно підіграють подібним вкидам. 

А те, що зустріч буде провальна — уже очевидно. Кремль радить дружній до себе пресі готувати аудиторію до провалу зустрічі: у тексті методички йдеться про "новий пакет санкцій".  Автори тексту рекомендують розповідати росіянам, що нові санкції "не завдадуть шкоди розвитку країни", Росія "успішно справляється з викликами будь-яких санкцій", а бюджет країни "зверстано з їх урахуванням". 

Тож ймовірно — після Стамбулу всі поїдуть додому розчаровані. США доведеться накласти новий пакет санкцій, бо сигналів миру від Путіна не буде. А Росія займеться літнім наступом — у святій вірі, що ще урве українських територій і Україна врешті приповзе на третій Стамбул. 

Словом, на турецьких курортах будуть тягати кота за хвіст, щоб уникнути санкцій, а на фронті буде все без змін…

Імітацією "переговорів" Росія відтягує санкції проти нафти і продовжує улюблену справу зі знищення українців та нашій землі. 

Спеціально для Еспресо

Про авторку: Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.3
    Купівля 41.3
    Продаж 41.83
  • EUR
    Купівля 47.68
    Продаж 48.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
19 червня
02:39
Володимир Путін
"Питання, хто підписуватиме документи": Путін заявив, що готовий зустрітися з Зеленським на завершальному етапі перемовин
02:16
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила БПЛА по території України: на Київщині спрацювала ППО
02:08
російський диктатор Володимир Путін
Путін: моя онука, у якої вихователька з Пекіна, вільно розмовляє китайською
01:29
Оновлено
Ілюстративне фото
"Приїхали лікувати 7-річну доньку від онкології": в Ізраїлі через іранські удари загинула родина з Одеси
00:30
Оновлено
ЗСУ прапор
З початку доби 18 червня на фронті зафіксували 136 боїв: на Покровському напрямку Сили оборони відбили 36 атак
00:12
Оновлено
Серхіо Рамос, Монтеррей, клубний ЧС
"Манчестер" всуху переграв "Відад": результати й розклад клубного ЧС за 18 червня
00:03
США Ізраїль
США розпочали евакуацію своїх громадян з Ізраїлю
2025, середа
18 червня
23:27
телевізор телебачення
Іранське державне телебачення перервали кадрами протестів
23:24
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Трамп хоче займатися тим, що йому дається найпростіше": експерт Краєв про терміновий від'їзд Трампа з саміту G7
22:56
Ексклюзив
Ігор Луценко
Надія росіян - це просування, треба її вбити. Тоді вони почнуть рахуватися з втратами, - військовослужбовець Луценко
22:40
дрон
"Супроводив до наших позицій": воїн ЗСУ взяв у полон окупанта за допомогою дрона
22:22
Новим командиром бригади безпілотних систем "Птахи Мадяра" стане Андрій Клименко
22:21
Ексклюзив
Андрій Осадчук
Ми дали чіткий імпульс біженцям з України: нардеп Осадчук щодо законопроєкту про множинне громадянство
22:03
бензин
Бензин без додавання біоетанолу в Україні дозволили продавати до кінця року
21:38
Україна_Словаччина
Імовірні порушення у використанні коштів на допомогу Україні: у Словаччині затримали 8 осіб
21:37
Ексклюзив
У Києві презентували книгу Наталки Діденко "Тролейбус номер 15. Подорож у близьке минуле"
21:34
Ексклюзив
БПЛА, шахед, дрон
РФ виробляє на добу кілька ракет і до сотні "шахедів", але 5 БПЛА за вагою бойової частини відповідають крилатій ракеті, - Defence Express
21:06
росія депутат
Концерн "Калашніков" російського ВПК набирає підлітків на "літній підробіток", - ЦПД
21:00
Ексклюзив
Елла Лібанова
Дітей зараз не можна вчити емпатії до росіян, це злочин, - демографка Лібанова
20:57
Молодіжна збірна України
Україна програла Нідерландам і вибула з молодіжного Євро-2025
20:15
Оновлено
Дональд Трамп
"Спочатку займімося Росією": Трамп відповів Путіну на пропозицію посередництва щодо конфлікту між Ізраїлем та Іраном
20:03
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ, 17.06.2025
Масована атака РФ 17 червня: у Києві загинули 28 людей, пошукові роботи завершено
19:59
Іран
"Іран не веде переговори під примусом": Тегеран заявив, що відповість зустрічною погрозою на будь-яку загрозу
19:55
паспорт
Росіяни й білоруси, котрі зазнали політичних переслідувань, зможуть отримати громадянство України: у Раді розкрили деталі
19:43
на фото: Бріджит Брінк
Колишня посолка США в Україні Брінк оголосила, що балотуватиметься до Конгресу
19:34
Михайло Мудрик, Челсі, Ліга конференцій
Футбольна асоціація Англії висунула Мудрику звинувачення у вживанні допінгу
19:29
"Не бачу можливості бути продуктивним у парламенті": нардеп Довгий складає мандат
19:07
До 70% музики, згенерованої ШІ, на Deezer є частиною шахрайської схеми
19:00
Огляд
оборона країн Балтії
Реальна загроза з боку Росії: як країни Балтії готуються боронити свої кордони
18:47
Тарас Березовець
Речник ТрО Березовець пояснив, що заважало зводити фортифікації на Сумщині
18:44
художній музей Лувр
Лувр закрився на кілька годин через працівників, які протестували проти надмірної кількості відвідувачів
18:35
Ексклюзив
Елла Лібанова
До України після війни поїдуть мігранти, які хочуть заробляти, - демографка Лібанова
18:34
Бердянськ
У Бердянську ліквідували "т.в.о. мера" окупаційної влади Грицая, підозрюваного в держзраді
18:15
Дональд Трамп
"Ніхто не знає, що я зроблю": Трамп ухилився від запитання про можливість удару по ядерних об’єктах Ірану
18:08
OPINION
Втеча Дональда Трампа з саміту G7 в обійми Путіна
18:05
OPINION
Чому українські ракети — питання нашого виживання
17:54
Автор кримінальних романів Майк Крейвен пише книжку про Джеймса Бонда для дітей
17:51
Австралія
Австралія вперше запровадила санкції проти суден тіньового флоту РФ
17:51
росія спорт
Російських санкарів не допустять до участі в Олімпіаді-2026
17:47
ядерні відходи
"Атомна енергетика стала другим полем бою": Україна обговорила з Норвегією посилення захисту ядерних об'єктів
Більше новин