OPINION

Повзуча окупація Польщі

Антін Мухарський
22 жовтня, 2024 вiвторок
20:02

На вулицях Вроцлава всюди звучить російська. На площі Ринок, в ресторанах, громадському транспорті, супермаркетах

Зміст

Ми з Єлизаветою були вражені зросійщенням цього чудового польського міста, яке я пам'ятаю з початку 90-х.

На ті часи, окуповані, спотворені совком (Росією) Варшава, Лодзь, Краків, Познань тільки починали процеси вилюднення та дерадянізації.

Полякам вдалося вирватися з лап імперського монстра у мирний спосіб. Україні — ні.

Помаранчева революція і для самого Заходу стала шоком.

"Україна — це Європа!?" - радше з подивом, ніж з твердженням, перезиралися європейці.

Майдан 2013-2014-го цілковито підтвердив цю істину.

З початком повномасштабного російського вторгнення Польща першою приймала мільйони біженців, надаючи їм допомогу, житло, роботу...

Український народ безмежно вдячний Польщі й ніколи цього не забуде!

І це дуже дратує Росію, яка максимально активізувала в Польщі радикальні антиукраїнські рухи.

Читайте також: Для деімперіалізації потрібна лише політична воля

Українофобія стає популярним трендом. Говорити на вулицях Польщі українською стає небезпечно. Російськомовні українці, котрі з початком війни перейшли на українську, знову повертаються в широке лоно "русского міра", який радісно приймає до своїх обіймів всіх, хто не здатен вчитися, рости над собою, аналізувати, критично мислити, словом — вилюднюватися. Всі шляхи деградації ведуть до Москви, яка знищує всіх, хто вказує на її людожерську сутність.

Кампанія з дискредитації концертного туру Ореста Лютого та Антіна Мухарського з метою збору коштів на підтримку аеробомберів підрозділу "Шалені коти" була блискавичною і прекрасно спланованою.

Одномоментний інформаційний удар по місцях проведення концертів (тисячі!!! коментарів на публічних сторінках закладів та концертних майданчиків з погрозами та обіцянками фізичної розправи над учасниками, глядачами та організаторами виступів). Десятки написаних під копірку листів від "глибоко обурених громадян", підключення "популярних блогерів" з середовища гастроіндустрії, "народних дружин", "громадянських рухів", "патріотично налаштованих активістів"...

Нам до цього не звикати. Почерк ФСБ не змінюється десятиліттями.

Від 2011 року, коли проєкт Орест Лютий в найлютіші часи антиукраїнського мороку публічно заявив про себе, ми стикалися не тільки з погрозами, провокаціями та бійками на наших концертах. Не лише з ненавистю зросійщених українців, які (о диво!) з початком повномасштабного російського вторгнення тимчасово заговорили цитатами з Ореста Лютого. Але й зі справжніми замахами на життя (спробою отруєння), стеженням приватними детективами, цькуванням у ЗМІ, сфабрикованими судовими справами, незаконним вторгненням в житло за вказівкою (прости Господи) Ківи та його братанів з ОПЗЖ, замовне пограбування, знищенням нашого Ютуб-каналу, сторінок у соцмережах.

Читайте також: "Інформаційна війна" у стилі Кварталу-95

Українцем не тільки в Україні, але й у світі бути дуже важко й небезпечно.

І в цьому переконалися ті, хто щиро намагався нам допомогти з організацією концертного туру. Всі концерти скасовано на вимоги "польської громади"!

Так і пишіть на своїх сторінках, щоб уникнути проблем!

Але ж ми знаємо, що не у "польських громадах" справа. А в ручних ботофермах ФСБ, що вже захопили польський інформаційний простір, всіляко нав'язуючи антиукраїнський порядок денний, що фермерам, що ботофермерам, що правим радикалам.

Дорогі брати поляки, ми вас любимо й уклінно дякуємо за неоціненну підтримку України!

Ніяких звинувачень, ніякого негативу на вашу адресу від нас ви не почуєте і не побачите. Бо його нема. За роки активної боротьби з Росією ми навчилися відділяти  фейки від правди.

В нашій спільній історії було всяке.

Вибачаємо і просимо вибачення (це універсальна форма нашого спільного майбутнього).

Цивілізовані люди та народи живуть майбутнім. Варвари й дикуни тягають за собою кістки, смерть та руїну.

Ворог в українців та поляків один — дикунська та варварська путінська Росія!

Читайте також: Росіянином бути легко. Не будь, як росіянин

Сьогодні в Польщі вона перемогла на маленькій ділянці величезного фронту.

Але еволюційний поступ не спинити.

Колись (на перший погляд) нездоланна та потужна імперія СРСР гугупнула за три дні, бо була царством брехні, злочинів, зубожіння та смерті.

Вірю, що так станеться і з сучасною Росією — правонаступницею СРСР.

І поки українці (ціною десятків тисяч жертв) тримають небо над всім цивілізованим світом, Польща ще може насолоджуватися мирним життям.

Але кількість російської мови на вулицях польських міст викликає шок.

Путін казав: "Росія там, гдє звучіт русская рєчь". І сьогодні вона пишно квітне у Вроцлаві, Варшаві, Лодзі, Познані, Гданську, закликаючи війну до вас у хату. Бо все російське — вбиває.

Зрозуміло, що чужий досвід мало кому цікавий та зрозумілий.

Але я маю попередити. Хоча радше — нагадати. Бо колись поляки прекрасно знали, що таке — Росія!

Джерело

Про автора. Антін Мухарський, український актор, телеведучий, співак та поет-пісняр

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+25.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
20 липня
17:55
Ексклюзив
Зеленський Трамп самміт НАТО 2026
Для України відкривається "вікно можливостей": Попович пояснив, що змінилося у Вашингтоні
17:51
Михайло Федоров
Федоров відхилив пропозицію Зеленського очолити оборонні реформи в РНБО, наполягаючи на поверненні до Міноборони, — FT
17:42
Оновлено
У РФ згорів дотла найбільший склад Wildberries
Удар по логістичній імперії Росії: склади Wildberries згоріли, а акції конкурентів вже почали знецінюватися
17:36
Інтерв’ю
Денис Перч командир 107 бригади ТрО
Головний в нас той, хто найближче до лінії зіткнення, - Денис Перч, командир 107-ї бригади ТрО
17:32
Рятувальники Одещини працюють над ліквідацією наслідків атаки 20 липня
Росія атакувала Україну вдень, 20 липня: в Одесі четверо загиблих
17:29
Кирило Буданов
"Позицію суспільства почуто": Буданов заявив, що криза довкола Федорова і Сирського вирішується на користь держави
17:04
Новий український високоточний боєприпас Firefly готовий до серійного виробництва
Україна запускає серійне виробництво нового керованого боєприпасу Firefly, а на фронті — 70 боїв від початку доби
17:01
Ексклюзив
Іран
Для Ірану компромісу не існувало: Добряк пояснив, чому силовий сценарій на Близькому Сході став неминучим
17:01
OPINION
Дипломатія без міністра: п'ять очікувань від нового глави МЗС України
16:58
Оновлено
Зеленський провів зустріч із заступником начальника Генштабу Горбатюком
Зеленський провів зустрічі із вищими офіцерами ЗСУ: Горбатюком, Драпатим, Апостолом, Білецьким та Оболенським
16:32
Президент США Дональд Трамп разом із президентом ФІФА Джанні Інфантіно взяв участь у церемонії вручення трофея під час недільного фіналу чемпіонату світу з футболу
ЧС-2026 став найприбутковішим чемпіонатом світу в історії — ФІФА отримає понад $9 млрд
16:29
Ексклюзив
Володимир Зеленський та лідери країн Коаліції охочих
"Коаліція охочих" фактично стала міні-НАТО, - дипломат Пузирко
16:26
OPINION
Ймовірна відставка Сирського: перемога протестів чи поразка права?
16:07
Огляд
Спецпризначенець у міноборони: чи доведеться змінювати закон заради Хмари і чутки, що він може замінити Сирського
14:51
Воєнні злочинці: Володимир Путін та Валерій Герасимов
У Росії провалили план з вербовки до безпілотних військ
14:48
війна з росією
У Великій Британії підготовку пройшли понад 68 тис. українських військових, – ЗМІ
14:26
Енді Бернем
Енді Бернем офіційно очолив уряд Британії
14:04
Оновлено
обстріли рф
У Московській області уражено логістичні об’єкти та нафтобазу. ЗМІ повідомили, що пошкоджено склад, яким володіє друг Путіна
14:02
OPINION
Саме вулиця і визначить, хто буде президентом на перших виборах після війни
14:00
застосунок AliExpress
Єврокомісія оштрафувала AliExpress на понад 500 млн євро через порушення закону ЄС
13:25
Урсула фон дер Ляєн
Фон дер Ляєн провела розмову з Корецьким щодо підготовки до зими і дронів
13:25
Оновлено
РФ зранку та вдень атакувала Україну: є загиблі та поранені
13:22
система ППО Patriot, встановлена на військовій базі в Польщі
Lockheed Martin розробляє дешевші ракети для Patriot на тлі зростання попиту на ППО, - Reuters
13:18
PR
Кредит
Кредитка чи онлайн кредит: що дешевше для коротких грошей — рахує Банкрейт
13:15
ЗСУ
Бійці 225-го полку взяли в полон 64 російських військових під час зачистки сіл на Гуляйпільському напрямку
13:06
Литва білорусь кордон
Міністр оборони Литви: Путіну потрібна перемога і він шукає варіанти для війни
11:44
Сили Безпілотних Систем
СБС уразили сім суден "тіньового флоту" РФ, енергетичні об'єкти та російську ППО
11:36
В Україні повідомили про підозру російському судді через незаконний вирок українському військовополоненому
11:33
Костянтинівка, ракетний удар
У полку "Скеля" прокоментували інформацію про полонених у Костянтинівці та заявили про захоплення двох окупантів
11:19
Співвласник FirePoint Штілерман показав відео запуску нової української ракети
11:16
Ексклюзив
Синоптикиня Наталка Діденко розповіла, куди прорвуться дощі з грозами 20 липня
11:10
ООН
Кількість жертв серед цивільних в Україні в червні стала найбільшою з квітня 2022 року, - ООН
11:02
OPINION
Протестні акції: не "за Федорова", а тому, що епоха "не на часі" минає
10:58
Ексклюзив
Колаж: РФ, Москва, українська балістика
Генерал Гаврилов назвав "ахіллесову п'яту" Росії у війні
10:53
Костянтинівка
У Костянтинівці накопичилося до 145 окупантів, ЗСУ проводять контрдиверсійні заходи, – Сирський
10:39
Ексклюзив
Нардеп Качура ініціює невідкладне засідання Ради: необхідно заслухати Сирського і Федорова
10:14
Петер Мадяр
Мадяр запропонував тимчасово очолити пост президента Угорщини гросмейстерці Полгар
10:01
Дмитро Лубінець
Росія стратила щонайменше 337 українських військовополонених, - Лубінець
09:51
Сі Цзіньпін та Дональд Трамп на зустрічі в Пекіні, листопад 2017 року
У США заявили, що чекають з візитом Сі Цзіньпіна
09:45
росія блекаут
РФ пропонує США та Ірану "майданчик для мирного діалогу", але каже, що "не нав'язуватиметься"
Більше новин