
Трамп потрапив у пастку власних обіцянок
Інтенсивна фаза перемовин триватиме ще кілька місяців, далі Трампу доведеться або тихенько відповзати від теми російсько-української війни, або сильно змінювати свої підходи
Декларація про мораторій на удари по енергетиці та війну на морі дали Трампу шанс продовжувати свій трек на "мир в Україні". Якби цього разу у Саудівській Аравії не з’явилися бодай би такі скромні результати гіпероптимістичні заяви чиновників Білого дому і самого Трампа почали б здаватися смішними.
Трамп потрапив у пастку власних обіцянок, коли кілька років він доводив, що питання миру можна вирішити за один день, але виявилося, що все значно складніше. Але Трамп продовжує робити ці обіцянки, і навіть казати, що Путін «лише вдає», що затягує перемовини, бо, як це не парадоксально, але у порівнянні з іншими ініціативами Трампа домовитися бодай про 30-денне перемир’я реалістичніше, ніж викупити Гренландію, приєднати Канаду чи спричинити економічний бум у США шляхом підвищення тарифів.
Читайте також: Після Ер-Ріяду: Стратегія Москви — затягувати час
Складну ситуацію Трампа розуміє і Путін, який усіляко затягує переговорний процес, виставляючи або нереалістичні, або нескінченні додаткові умови вже після оголошення домовленостей – як от, цього разу, з довгим переліком скасування санкцій, які мають стати передумови перемир’я на морі, яке вже було анонсовано у США. Хоча, в ідеалі, Путін хотів би щоби переговорний процес затягувати українці.
Переконаний, що Вашингтон і Москва обговорюють також набагато ширший спектр питань, ніж це офіційно оголошується. Як мінімум – обговорюють розмаїті інвестиції США в економіку РФ, зокрема, в енергетику та розвиток проєктів в Арктиці. Час від часу інформація про такі неофіційні перемовини просочується у ЗМІ.
Читайте також: Три різні пресрелізи після Ер-Ріяду. Трамп усе зрозумів
Думаю, інтенсивна фаза перемовин триватиме ще кілька місяців, далі Трампу доведеться або тихенько відповзати від теми російсько-української війни, або сильно змінювати свої підходи. І велике питання що саме змінюватиме Трамп.
Інше велике питання, як буде використано час, якщо через кілька місяців хитка пауза у війні таки настане. Але з позиції сьогоднішнього дня це виглядає поки дуже далекою перспективою.
Про автора. Сергій Таран, політолог
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.



- Актуальне
- Важливе













