![безпілотник, дрон безпілотник, дрон](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300759_dron_gettyimages_new_80x50_0.webp)
Влада мріє про єдиний телемарафон у смартфоні
Згідно з задумом, Дія-Канали видають лише офіційну позицію офіційних джерел. Так це вже є. Телемарафон називається
Не розумію, з яких міркувань могла народитися безугла ідея "Дія.Канали" замість Телеграм
Це за своїм призначенням абсолютно різні ІТ-продукти.
Телеграм – це росіянський незахищений месенджер, об’єднаний з функціями соцмережі (канали). З купою "забороненого контенту" та переповнений російською дезінформацією.
"Дія" – це додаток для онлайн-ідентифікації громадян та надання державних електронних послуг. Заодно засіб електронного слідкування та проведення маніпулятивних "виборів у смартфоні", але це непублічне призначення.
Телеграм декларує приватність в Інтернеті та захист персональних даних (насправді ні).
У "Дії" все строго навпаки: максимальна ідентифікація користувача та збір великої кількості персональних даних (яка вона "не зберігає", але однозначно обробляє та використовує).
Що автори цієї д.., ммм, дивної ініціативи побачили у них спільного?
Читайте також: Як "Дію" перетворюють на цифрового шпигуна
Підозрюю, що світлою стороною ідеї було відфільтрувати розповсюдження справжніх новин від росіянського ІПСО. Типу, щоб неможливо було публікувати щось анонімно, а лише після ідентифікації через Дію, так? Логічно припустити, що читачі та коментатори також мусять бути ідентифікованими.
Просто нагадаю, що привабливість Інтернету полягає у його неконтрольованості, свободі розповсюдження інформації, приватності, анонімності. Саме тому люди йдуть в Інет – знайти альтернативні думки та висловити свої, не боячись переслідування.
Що ж пропонують дивні "волонтери": тотальний контроль, нуль приватності, нуль анонімності, ніяких оцих ваших аватарів, ніків та закритих профілів. Усі ходи записуються, а порушення свободи слова та прав людини захищаються "постійною якісною модерацією" - щоб не писали там зради всякої, про корупцію влади, наприклад. До авторів деяких коментів оперативно виїжджає чорний воронок, одразу з повістками.
Згідно з задумом, Дія-Канали видають лише офіційну позицію офіційних джерел. Так це вже є. Телемарафон називається. Просто молодь взагалі не дуже дивиться телевізор, тому треба зробити "телемарафон у смартфоні". Йти до клієнта, так би мовити. Цілком у дусі Мініцифри. Цікаво, чи співпрацює ГОшка авторів ідеї з МЦТ і чи отримує/отримає гранти, виділені за їхньою вказівкою.
Читайте також: Чи звільнять "Вікторію ШІ" з МЗС?
Та й загалом, регулярно вигулькні заклики "створити вітчизняний аналог" месенджера, соцмережі, операційної системи – безглузда утопія. Для цього необхідні роки та мільярди доларів. І цей продукт має бути міжнародним – для усіх країн, не лише для України, інакше немає перспектив повернути витрачені кошти. І вкладати їх має приватний бізнес, а ніяк не кошти платників податків, бо це буде 100% розпил. Навіть успішні та популярні транснаціональні проєкти мають серйозні проблеми з фінансуванням. Чи є такі філантропи у сучасній Україні? Сумніваюся.
Тому сміливо вангую черговий провал чергового прожекту. Тому що подібне вже було, і не раз. "Освоїли" грант – і розбіглися. Ну, не злетіло, що поробиш. Пошукаємо нову "революційну ідею" під новий попил.
Про автора. Костянтин Корсун, експерт з кібербезпеки
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332631_trump_reuters_new_80x50_0.webp)
![Вільям Бернс Вільям Бернс](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/280000_281000/280389_William-Burns_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/304000_305000/304468_Screenshot_69_new_80x50_0.webp)