![15 пересувних автотранспортних майстерень 15 пересувних автотранспортних майстерень](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347150_451127440_906349008199656_4037384120292348459_n_new_80x50_0.webp)
Як зшити чорне з білим
Інформаційна війна проти України в гарячій фазі. Це стає з кожним днем очевидніше
Про панічну рекламу Яніни Соколової щойно дізналася, коли повернулась з письменницького виступу до Львова, Бо ж цей тиждень у навчальних закладах присвячений українським героям від Січових стрільців, УПА до тих, хто в цю мить боронить нашу землю від московського агресора.
Люди, яких я бачу вперше і можливо востаннє, наче змовились – всі починають говорити про зневіру і неможливість перемогти. Ясна річ, при дітях вони цього не кажуть. У когось рідні на фронті, хтось волонтерить, тобто це не ті, хто готовий скласти лапки при окупації й живе, переймаючись винятково своїми особистими інтересами. І цих симпатичних людей мені доводиться зупиняти.
Я просто раджу їм зосередитись на тому, що ми мусимо або перемогти, або загинути. Інших варіантів немає. Окупація – смерть для таких, як ми.
Українське суспільство не треба роз’єднувати – воно завжди таким було, зараз воно наче на автоматі, і його повільно роз’їдає іржа страху за майбутнє. Ми мусимо визнати, що деяка частина населення України не потребує, щоб за нього воювали, з якогось уявного краматорська чи маріуполя. І вони про це кажуть нашим воїнам: Чого ви приперлися? Ми не просили нас захищати.
Так, нам зле від цих слів, але уявіть собі, що мають відчувати бійці ЗСУ, які розуміють: у будь-який момент їхні діти можуть залишитися сиротами.
Читайте також: Де в нас культурний фронт?
Мотивація солдатів-батьків цілком конкретна: вони захищають власних дітей, а не промосковських гнид з українськими паспортами, які просто вимагають піти з "їхньої", як вони вважають, території.
У мені теж від однієї згадки про це закипає кров, а ще більше від того, що потенційні колаборанти виїдуть у Західну Європу з такими поглядами, чи приїдуть сюди – на захід України, будуть користати з нашої гостинності й вважати, що це ми своєю непоступливістю змусили їх втікати та ми їм винні. Водночас жінка із Запоріжжя розповідає, що її знайомі не встигли виїхати, і змушені тепер в окупації ховатися, бо їх здали сусіди, а одну жінку застрелили, бо не дала грошей. А може й справді не варто таких захищати? Боронь боже, зачепити цю тему в Україні – тебе змішають із землею. Бо ти працюєш на "роз’єднання суспільства", замість того, щоб мовчки ковтати образи й шукати виправдання в далекому минулому — колоніальному спадку.
Звичайно, що не за "миротворців" з українськими паспортами гине зараз українська еліта. Вона воює насамперед за нашу землю, як кожна нормальна нація, і не повинні віддати її ані метра. Звільнити всю землю від окупантів – тільки це буде вважатися перемогою.
Це може звучить жорстко, але нація, яка поступається своєю територією, віддаючи її крок за кроком, приречена на загибель. Це і наша мотивація, і це повинні розуміти як родини українських воїнів, так і вони самі. Вирішувати долю України буде її народ, а не влада чи інші держави, про що б вони собі не домовлялись між собою.
Вже почалися балачки серед отих "нейтральних", які повідправляли своїх синів і чоловіків до Чехії та Польщі, що нічого страшного не буде, як Львів знову заберуть собі поляки, а Ужгород – мадяри. Аби не москаль, хоча такі й москалеві будуть раді.
Читайте також: Зближення з історією
Це щось нового і є нічим іншим як промацуванням ґрунту – чим ми можемо поступитися заради короткочасного миру. І наші "експерти" з усього на світі поки що цього не читають і не уявляють, бо це неможливо було ще рік-два тому. Але ще трохи, якщо нічого не робити, то український пиріг почнуть розрізати й ділити оті інтелектуали, які ще у 2014 році готові були віддати Росії Донбас і Крим. І це спрацювало. Контрнаступ зупинили на підході до Донецька, а Крим взагалі віддали без бою. Наша "особиста" земля – це те, що 2 на два метри на кілька десятків років, доки цвинтар не знесуть. Решта – це багатство і символ нації, а ними не торгують. І зброя неминуче обернеться проти тих, хто захоче це зробити. В нас є кому чинити опір. І таких повинно ставати більше, а не менше. Тому розганяння панічних настроїв – це зрада і потрібно це припиняти негайно. Досить подумати, що це вигідно ворогам України й усе стане на свої місця.
Ну, добре, що прибрали депресивні бігборди, бо вже й у Львові вони з’явились. Як з цим не вийшло, то вигадають щось інше. Доки ми не почнемо впевнено перемагати на фронті й не зупинятимемось до повної капітуляції Москви. Цей день настане, головне, зберегти мотивацію і підтримувати бойовий дух в собі та навколишніх. Головне не намагатись пришити чорне до білого, а мир до капітуляції.
Спеціально для Еспресо.
Про авторку: Галина Пагутяк, письменниця, лауреатка Національної премії імені Тараса Шевченка.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе
![Дмитро Пєсков Дмитро Пєсков](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/251000_252000/251681_peskov_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332631_trump_reuters_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)