Лукашенко та Пригожин - самодури, які не уживуться вдвох у Білорусі. Колонка Сергія Згурця

Олександр Лукашенко думає, що вагнерівці - гарантія, що ніхто не замахнеться на його владу, його спиняє недовіра до ПВК Вагнера. Проте Лукашенко та Пригожин не уживуться вдвох у Білорусі

Ситуація на фронті

Коли ми говоримо про лінію фронту, то ЗСУ ведуть і оборонні, і наступальні дії. Наші війська стримують ворога на Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Коли говоримо про наступ, ідеться про Мелітопольський, Бердянський і Бахмутський напрямки. Учора, 26 червня, ми повідомляли про те, що ЗСУ повернули під контроль село Рівнопіль на Донеччині, а 27 червня Генштаб повідомляв про успіхи на лініях Новодарівка - Приютне та Новоданилівка - Роботине, які пов’язані з просуванням наших підрозділів. Коли ми говоримо про Південь, Сили оборони завдають артилерією втрат РФ, але кожен метр дається непросто. Не можу не згадати про відео, яке стосується просування 47-ї омбр, де є декілька важких епізодів. Наші хлопці заходять на мінне поле, підриваються, мужньо долають цю ситуацію та виходять з мінного поля. Поява відео змусила головного майстер-сержанта бригади Валерія Маркуса записати звернення. Головні його тези полягають у тому, що ці ролики шкідливі, а ворог підступний і потужний у мінуванні території. Такі серйозні виклики чекають на наші війська на багатьох напрямках, але до цього треба бути готовими. Маємо розуміти, що кожен метр нам дається непросто. Треба зробити висновки та зрозуміти, що противник підступний і потужний, коли йдеться про фортифікаційні споруди та мінування територій. 

Становище на Бахмутському напрямку

Так відбувається на всіх напрямках, зокрема на Бахмутському. Заступниця міністра Ганна Маляр сказала, що протягом чотирьох днів наші підрозділи просуваються на флангах. До міста ми ще не заходили, але особливості місцевості поки не дають заходити на ділянки, що контролює ворог. Командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський розповів, що за останній тиждень на півночі Бахмута Збройні Сили звільнили понад 1 км території. Також вони працюють у парі з побратимами, які прикривають південь міста й теж мають певні успіхи. З півночі майже контролюють територію під Берхівкою.

Берхівка - це стратегічна ділянка фронту, з якої ми можемо повертати Бахмут. Є Ягідне на півночі від Бахмута, яке Сили оборони втратили у важких боях у січні. Зараз усі позиції вибудували так, щоб звільнити його найближчим часом. Ворог це розуміє та відступає. Безперервно працюють міномети, артилерія, аеророзвідка. ЗСУ координують усе та звільняють територію.У РФ було дуже багато часу все замінувати. Один невеликий взвод може закласти до 15 - 200 протитанкових або протипіхотних мін за добу. Якщо вони підключають машини, це в рази підвищує ефективність мінування. Мінних карт нема навіть у росіян. Вони нещадно мінують усе, і це дуже ускладнює просування. Сапери - точкове вирішення питання. Для такої глобальної кількості потрібні спеціальні розмінувальні машини, але ворог 24/7 моніторить із неба всю ділянку фронту. Якщо з’являються машини, він б’є з артилерії, ПТУРів і готується до наступу. Зараз артилерія максимально розчищає поля, вибиває росіян, потім ЗСУ займають позиції, окопуються та просуваються. Зараз украй потрібна авіація, адже вона може бомбардувати, розміновувати, а без неї ЗСУ дуже обрізані в можливостях. Ворожа авіація безперервно працює. РФ дуже просунулась у використанні БПЛА: близько 20 видів спостережних дронів, дронів-камікадзе. ЗСУ мають змінювати доктрину, адже ворог використовує "Ланцети". Ми повинні бути на крок уперед, але в Україні дрони - не держзамовлення. Майже місяць тому компанія зі США, яка виробляє Switchblade, домовилася про фінансування програми, але безкоштовно надати БПЛА ЗСУ дуже важко. Чотири наші ліцензовані компанії не можуть або не хочуть брати дароване. Якщо це не змінити, РФ випереджатиме нас у застосуванні безпілотників. У росіян багато РЕБ, а в нас дуже складна ситуація. Потрібен акцент на окопних РЕБах і дронах. У кожному взводі Сухопутних військ має бути антиРЕБний взвод і антидроновий. Денис Ярославський зазначив, що антидронових рушниць бракує, але вони дорогі та придбані за волонтерські кошти. Його рота - розвідувально-штурмова, які заходять туди, де ще нікого не було, проводять зачистки від ворога. Для цього потрібна аеророзвідка. Зараз використовують "мавіки", але потрібні БПЛА вищого гатунку: Jump 20, Puma, які антиРЕБові та дуже високоякісні. Якщо держава не перегляне монополістів, які займаються корупцією на зброї, ЗСУ отримають або мало, або не отримають безпілотників. Міноборони має спілкуватися з малими підрозділами про їхні потреби та закривати їх, а посередники розікрали 9 млрд грн. Якби такого не було, ЗСУ були б усім забезпечені. Потрібні антидронові гармати, засоби спостереження, надзвичайно багато дронів-камікадзе. В Ізраїлі втрачають БПЛА, а не людей. Краще втратити 1 тис. дронів і уразити стільки ж цілей, ніж втратити одного бійця. FPV-дрони є, але бракує. Безпілотники - це витратний матеріал. Якщо не використовувати їх, ми не можемо натренуватися, тому вони мають бути безлімітні.

Ситуація в Білорусі

Під Бахмутом знищили левову частину вагнерівців. Пригожин у Білорусі, де привели армію в підвищений рівень готовності, заявили про підготовку таборів для вагнерівців. Білоруський громадський діяч Сергій Бульба розповів, що для багатьох стало несподіванкою, що Олександр Лукашненко та Євген Пригожин 20 років знайомі. Білоруський диктатор має свої плани, адже розуміє, що він не легітимний і хвилюється. Тим паче, РБ - країна-співагресорка. Олександр Лукашенко хвилюється, що Україна, Польща чи колективний Захід зачищатимуть Білорусь. Для нього ядерна зброя є порятунком і гарантією того, що на РБ не підуть Україна та Захід. Олександр Лукашенко думає, що вагнерівці - гарантія, що ніхто не замахнеться на його владу. Його спиняє недовіра до ПВК Вагнера. Лукашенко та Пригожин - самодури, які не уживуться вдвох у РБ. Лукашенко заявляє, що табори організують, якщо попросять, а поки їх немає. У нього один гарант - ядерна зброя. ПВК Вагнера викликають більше проблем, ніж приносять користі. Армію Білорусі можна оцінювати в 65 тис. людей, але вони не мають жодного досвіду, а у вагнерівців із філіями у світі - біля 100 тис. Коли ПВК Вагнера зайшло, можна було Міноборони РБ виганяти відразу. Але Лукашенко розуміє, що не довірятиме Пригожину, адже він такий самий, як білоруський диктатор. Найімовірніше, вони створять спільні проєкти в Африці. Лукашенко накрадені гроші ховав у ОАЕ, але чотири місяці тому Емірати їх попросили забрати, адже США назвали їх краденими. Лукашенко шукає, де витратити кошти. Жодна цивілізована країна на таке не піде, тому він зацікавлений в Африці. Є дані, що Лукашенко на добу вилітав з родиною до Туреччини. Невідомо, чи повернулася родина, але диктатор у Білорусі. Він не розумів, що робити та чого чекати. Війська відправили до казарм, але нічого не сталося. Була інформація від білорусів, що ядерну зброю завезли на базу "Шишковичі", але спроби це перевірити ні до чого не привели. Спецслужби навішали в лісі фотопасток. Завершилося все тим, що вздовж усієї траси стояли автівки з людьми в цивільному одязі, які забороняли всім виходити з машини біля бази.