Ексклюзив

"Стугна" зупинила танкову атаку ворога - це можна вносити у хрестоматію, - командир ПТРК "Стугна" Тетяна Чорновол

30 червня, 2022 четвер
17:43

В минулому народна депутатка України, а нині командир протитанкових ручних комплексів вітчизняного виробництва Тетяна Чорновол зазначила, що "Стугна" зіграла велику роль у перші місяці війни на всіх фронтах і мала дуже серйозний психологічний вплив на ворога

Зміст

Про це вона розповіла в етері Еспресо.

"Перший бій був дуже складний, у якому величезна танкова колона підходила до Броварів. Танків було сила-силенна і треба було так багато всього зробити. У нас на той момент було тільки два влучання, позиція була невдала і ракет було не багато. Коли ворог вже відійшов від Києва, тоді я приїхала на старі позиції забрати свої речі та піднялася на міст, де стояла "Стугна", а там лежав цей тубус від ракети, яка зупинила одну танкову атаку. Це була не перша танкова атака, а вже якась енна у бік Києва по Броварській трасі. Коли танки почали підходити, то виїхали на мій рубіж і я підстрелила перший танк після чого, вороги розвернулися і втекли" – зазначила Тетяна Чорновол.

Командир ПТРК відзначила, що завдяки злагодженій роботі команди й отримали добрий результат. Це можна вносити у хрестоматії, саме як малими силами зупинити величезну танкову колону. З цих боїв є відео, на якому танки спалахують як сірникові коробки.

"Ця "Стугна" виявилася унікальною зброєю, яка має такий же унікальний результат. Тому, що при ній військовий не є гарматним м’ясом, а професіонал, який і виживає і має більший настріл, а це означає, що кожен наступний постріл більше професійнішим.

"Стугна" зіграла велику роль особливо у перші місяці війни. Я не буду говорити тільки про Київ, бо вона відзначилася на всіх фронтах. От я зараз біля Кривого Рогу, то там перші БМП були підбиті зі "Стугни" прямо з дахів будинків. І, повірте, це має дуже великий психологічний вплив на ворога. "Стугну" дуже бояться вороги, бо вона сіє паніку. Коли ти їдеш і раптом у тебе влучає ракета, то все згорає, а ти тільки бачиш це на власні очі, якщо вижив. Той, хто залишився живий, наступний раз боїться по цій дорозі їздити. Тобто "Стугна - це дуже серйозний психологічний вплив. Тому перші місяці війни вона зіграла колосальну роль, бо на всіх фронтах "Стугна "била, била і била", - пояснила Тетяна Чорновол.

Чорновол додала, що зараз війна змінилася і дуже важко підібратися до цілей. Раніше вороги колонами ходили, хоч стань у потрібному місці та стріляй, а зараз ворожа армія саме через "Стугни" об'їжджає всі дороги, ховаються по по садочкам. У перші місяці війни багато цілей було вражено "Стугною" і багато атак було зупинено "Стугнами". Тобто зброя себе зарекомендувала краще всіх, хіба що "Нептун" краще, але теж КБ "ЛУЧ".

  • Раніше офіцер та командир ПТРК "Стугна" Тетяна Чорновол зауважила: "Ми вже танків не боїмося і у нас вже казати, що ти підбив тільки один танк - сором"

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+26°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
14 липня
19:47
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп заявив, що союзники винні США "відшкодування" за захист Ормузької протоки
19:30
Cистема ППО Patriot
"Перемога належить розумнішому": NYT про те, як Україна компенсує брак Patriot ударами вглиб Росії
19:16
окупанти, оркі, російські солдати
Мощі Невського не доїхали на ТОТ Донеччини: ЗСУ знищили "секретний вантаж" РФ
19:05
Оновлено
Наслідки атаки РФ 14.07.2026. Дніпровщина
Росіяни завдали ударів по регіонах України й цивільних суднах: є загиблі та поранені
18:59
Україна Польща
У Польщі чоловік напав на перехожого, вважаючи його українцем — постраждалий отримав важкі травми
18:55
Александар Вучич
Сербський президент Вучич планує відвідати саміт "Україна – Південно-Східна Європа" й зустрітися із Зеленським
18:52
Ексклюзив
Михайло Федоров
Від конфлікту з Сирським до ревнощів Зеленського: кореспондентка Еспресо з кулуарів ВР про ймовірність відставки міністра оборони Федорова
18:49
Дмитро Пєсков
Пєсков поскаржився на "репресії" після санкцій ЄС проти російського месенджера Max
18:41
протез
Складність у підготовці протезу та неякісні гільзи: військовослужбовець про проблеми державного протезування
18:27
Дональд Туск
Туск розповів, скільки ракет до Patriot Польща передала Україні весною
18:17
Ярослав Качинський
"Допомога Україні безумовно потрібна": голова "ПіС" Качинський розкритикував власного кандидата у прем'єри Чарнека
17:49
Оновлено
Ізумруд
Українські моряки знищили прикордонний "Ізумруд" російської ФСБ, а на фронті армія РФ 84 рази атакувала позиції Сил оборони
17:22
Відпустки, лікування, декретні: Рада усунула правову нерівність для військових з числа умовно-достроково звільнених
17:19
Оновлено
Володимир Зеленський і Емманюель Макрон
Україна отримає від Франції ліцензію на виробництво ракет Aster для систем SAMP/T, винищувачі Rafale, радари й ракети
17:13
путін
Путін відправив до Ірану "літак судного дня"
17:02
OPINION
Зміна уряду: а в чому логіка?
16:55
Військовий літак Іл-20М КООТ-А
Польські винищувачі перехопили над Балтійським морем російський Іл-20
16:50
Міжнародний олімпійський комітет
Рішення на користь Росії може позбавити МОК фінансування: дев'ять країн ЄС звернулися до Єврокомісії
16:41
Владислав Косіняк-Камиш
"Мов очманілі": міністр оборони Польщі жорстко розкритикував антиукраїнських політиків
16:30
Щоб відновити світло в Криму, окупанти розбирають насосні станції Північнокримського каналу, - "Атеш"
16:24
Оновлено
Mirage2000 пілотували українсько-французькі екіпажі: Зеленський взяв участь у заходах з нагоди Дня взяття Бастилії у Парижі
16:09
У Києво-Печерській лаврі відкрили для паломників дальні печери
16:07
Оновлено
Свириденко
ВРУ проголосувала за відставку Свириденко: кому пророкують крісла у новому уряді
15:58
Дефіцит бензину в Росії
Киргизстан на тлі проблем із паливом у Росії безстроково заборонив експорт бензину та дизеля
15:57
Україна та Туреччина
Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Туреччиною, підписану ще до повномасштабного вторгнення РФ
15:36
Сі Цзіньпін і Путін
Пекін поставив Москві ультиматум: переговори щодо газопроводу "Сила Сибіру-2" зайшли в глухий кут
15:32
Герман Сметанін
Гендиректор Укроборонпрому Сметанін оголосив, що йде з посади
15:22
Оновлено
Суд обирає запобіжний захід екскомбригу Лучанову
Вбивство двох цивільних з Київщини: Суд відправив екскомбрига Лучанова під варту на 60 днів без можливості застави
15:13
Верховна Рада, ВР
В Україні запровадили нову держнагороду "Орден Європи"
15:04
Верховна Рада голосування
ВР підтримала законопроєкт про декриміналізацію порно і посилення відповідальності за виготовлення дитячої порнографії
14:58
Дональд Туск на Мюнхенській безпековій конференції (14.02.2026)
У Польщі назвали умову приєднання до Антибалістичної коаліції
14:55
Інфографіка
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
ЧС-2026: розклад та результати півфінальних матчів
14:55
Урсула фон дер Ляєн у Єврокомісії (Брюссель, 17.08.2025)
Єврокомісія підтвердила візит Урсули фон дер Ляєн до Києва 15 липня
14:45
Оновлено
Україна ЄС
Україна та ЄС відкрили 6 кластер переговорів про вступ
14:36
на фото Трипільська ТЕС
СБУ викрила розкрадання понад 10 млн грн на закупівлях для Трипільської та Зміївської ТЕС
14:27
ФСБ
У РФ звинуватили українського репера Kyivstoner нібито в організації теракту в Підмосковʼї
14:01
OPINION
Прізвище прем'єра знову не матиме значення
13:43
Верховна Рада, ВР
Верховна Рада підтримала продовження воєнного стану до 31 жовтня
13:38
валюта
Курс валют на 14 липня: гривня слабшає щодо євро та долара
13:32
Юлія Свириденко
Свириденко відмовилась стати послом в США, – ЗМІ
Більше новин