"Не можуть проводитися на ТОТ України": Зеленський розповів, хто зможе проголосувати на виборах

20 грудня, 2025 субота
17:47

Президент Володимир Зеленський заявив, що вибори не можуть проводитись на неконтрольованих Україною територіях, додавши, що російський диктатор Володимир Путін не матиме впливу на результати

Зміст

Про це він сказав на пресконференції.

"Передусім, не Путіну вирішувати коли і в якому форматі будуть проходити вибори в Україні, бо це вибори виключно українські, народу України, громадян України. Він точно не громадянин України тому він точно не буде впливати ні на що, і не на результати тим паче", - заявив, президент.

За словами Зеленського, голосувати зможуть громадяни України, які перебувають на контрольованій території, адже саме там можна забезпечити чесні та прозорі вибори за участю іноземних спостерігачів, що фіксують їх легітимність.

"На неконтрольованих Україною територіях, тимчасово окупованих, не можуть проводитися вибори, бо зрозуміло, як вони будуть проводитись. Росія - вона спочатку говорить про результат, навіть своїх внутрішніх виборів, а потім вже підраховують голоси", - підкреслив він.

Читайте також: "Приблизно 20 млрд гривень": заступник голови ЦВК Дубовик озвучив прогнозовану вартість виборів

Як зазначив президент, в цілому вибори залежать від двох речей - безпеки і законодавства. Він пояснив, що навіть у воєнний час потрібно шукати шляхи змін у законодавстві, але головне — забезпечити безпеку виборців. Зокрема громадяни, які не перебувають в Україні, можуть приїхати на голосування, якщо це безпечно, або проголосувати за кордоном.

Зеленський повідомив, що відповідні завдання покладені на Міністерство закордонних справ, яке вже розпочало цю роботу та підтримує контакти з міжнародними партнерами.

Він також наголосив, що надзвичайно важливо забезпечити можливість голосування для військових, які захищають державу, адже кожен громадянин має на це безумовне право, і його голос повинен бути почутий.

"Безпека – це, ми говорили вже з американськими партнерами, вони підіймали це питання. Я думаю, якщо підіймають, значить, знають, як допомогти нам забезпечити безпечні вибори – це передусім може бути припинення вогню, або закінчення вже війни, або припинення вогню як мінімум на час виборів", - додав президент.

  • 19 грудня російський диктатор Володимир Путін заявив про нібито готовність Росії утриматися від ударів углиб української території у випадку проведення виборів.
Теги:
Читайте також:
Київ
+18.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
21 липня
23:39
Огляд
Михайло Драпатий буде головнокомандувачем ЗСУ: чи стане 43-річний головком новим Залужним для українців
23:31
Михайло Федоров
Зеленський запропонував Федорову "достойну позицію у владі". Федоров привітав Драпатого й подякував Сирському
23:03
Роберт "Мадяр" Бровді
Мадяр розповів, як дрони можуть змінити підхід до деокупації Криму: ключові елементи стратегії
22:48
Цифровий нашийник: мігрантів у Росії зобов’яжуть купувати мобільні телефони з електронним профілем
22:40
Карта бойових дій за 4-11 липня
У Криму назріває щось "недобре": російські z-блогери панікують
22:13
Оновлено
дрон-перехоплювач P1-Sun
SkyFall представила новий дрон-перехоплювач P1-SUN Jetkiller, ССО проводять операцію "Кондуктор", а на фронті від початку доби було понад 188 боїв
22:07
росгвардія омон
У Росії почали готувати Росгвардію до мобілізації та воєнного стану
22:05
Василе Тофан
У Молдові новий уряд. Парламент схвалив кандидатуру Василе Тофана і висловив довіру його команді
21:53
рубль вогонь
Збитки від пожежі на складах Wildberries перевищили річні бюджети 53 регіонів Росії
21:45
В Україні шостий день тривають протести проти відставки Михайла Федорова
21:45
Гвідо Крозетто
"Україна вже виграла війну", - міністр оборони Італії
21:38
Олександр Лукашенко
"Всі, хто не вміє працювати, - в армію, на південний кордон": Лукашенко заявив про розгортання білоруських ССО на кордоні з Україною
21:14
Ексклюзив
Енді Бернем
Україна, Європа і Трамп: журналіст Хотин про те, як новий прем'єр Великої Британії розставить пріоритети
21:14
зерно
Через блокаду Азовського моря російський експорт пшениці впаде на третину, — ЗМІ
20:54
удар РФ по складах ЮНІСЕФ
РФ знищила гуманітарний склад ЮНІСЕФ: втрачено допомогу для дітей на $3,9 млн
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Відставка Федорова, з точки зору політтехнологій, - це помилка
20:34
Ексклюзив
Мій командир отримав догану від Сирського: колишній бойовий медик Козятинський, який бере участь у протестах на підтримку Федорова
20:27
у Києві відзначили 120 років від дня народження Олени Теліги
"Теліга стала символом": у Києві вшанували 120-річчя поетеси та діячки ОУН
20:16
Ексклюзив
Олександр Сирський у командному пункті поблизу Покровська (2 серпня 2025 року)
Пехньо: Уникнути змін у керівництві ЗСУ не вдасться, питання - коли
20:09
Казахстан не транспортуватиме нафту Чорним морем через загрозу атак, — ЗМІ
20:02
OPINION
Питання не зводиться до Федорова чи Сирського
19:12
Оновлено
Росіяни атакували Запоріжжя КАБами 21 липня 2026
Росія обстріляла Харків, Чернігів, Херсон, Запоріжжя, Донеччину та Дніпровщину: є загиблі та руйнування. На Сумщині атаковано рятувальників
19:02
Рух "Кримська солідарність" оголосив про припинення роботи через тиск окупантів
18:56
Ексклюзив
У чому криється непорозуміння між Федоровим та Сирським: прокоментував нардеп Веніславський
18:50
пальне росія
Росія забирає пальне зі Сибіру, аби врятувати Москву від дефіциту, - Reuters
18:30
Затримання одного з підозрюваних у побитті поляка, який захищав українця у Познані
Затримали двох підозрюваних у побитті поляка, який заступився за українця у Познані
18:23
На фото: Павільйон Росії на Венеційській бієнале в 2022 році
ЄС позбавив гранту Венеційську бієнале через відновлення роботи російського павільйону
18:12
тюрма
Агент, який "зливав" ворогу військові локації та дані про ДніпроГЕС, сидітиме 15 років, — рішення Верховного Суду
18:06
ЛЕП на окупованих територіях
РФ будує лінію електропередачі вздовж "Дороги смерті", аби з’єднати ЗАЕС з окупованими територіями, – Greenpeacе
17:58
НАБУ
НАБУ викрило схему заволодіння понад 150 млн грн у Нацгвардії
17:48
українська мова
У Києві оштрафували вчительку, яка увімкнула першокласникам мультфільм російською мовою
17:47
Зустріч Володимира Зеленського з Віктором Ніколюком
Зеленський зустрівся з командувачем оперативно-тактичного угруповання "Схід" Віктором Ніколюком
17:23
Євген Бушмакін
На війні загинув актор Євген Бушмакін, відомий за фільмом "Герой мого часу"
17:23
на фото: Ільхам Алієв
Алієв заявив про таємну зустріч експосадовців Німеччини та Росії в Азербайджані. Говорили про Україну
17:19
Ужгород
Через постійні обстріли люди готові продати житло в Києва, Дніпрі чи Запоріжжі, аби купити у безпечнішому місці, – експертка з інвестицій у нерухомість Маріанна Бігунець
17:06
Анонс
Фестиваль ТуСтань 2026
Франківський Драмтеатр, реконструктори, музичні гурти та літературні зустрічі: що підготували на фестивалі "Ту Стань. Шлях Героя"
17:02
OPINION
Микола Бєлєсков
Хто і як може вести дискусію про військових
16:44
Віктор Орбан
В Угорщині провели обшуки в офісі партії Орбана
16:42
Оновлено
Румунія, прапор Румунії
Біля Румунії уражено танкер Gas Lisbon, який прямував до України. Сибіга заявив про загрозу всьому Чорноморському регіону
16:25
Те, що відбувається в Україні, може статися і в США, – впливова блогерка Лумер із MAGA середовища Трампа після прогулянки Києвом
Більше новин