У січні поліція розпочне роботу в школах у прифронтових районах України

15 січня, 2024 понедiлок
19:02

У січні в українських школах, розташованих поблизу російського й білоруського кордонів, а також у прифронтових районах, почнуть працювати поліцейські

Зміст

Про це повідомила Національна поліція України.

Зазначено, що 402 школи забезпечать офіцерами безпеки з-поміж співробітників поліції охорони, патрульної поліції та інших підрозділів органу тимчасово. Зокрема, мова йде про заклади освіти у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Рівненській, Сумській та Чернігівській областях.

"Важливо, що при цьому офіцер Служби освітньої безпеки – це не охоронець, а фахівець з питань безпеки в освітньому закладі. Окрім поліцейських навичок та виконання протоколу безпеки, він матиме знання з психології дитини, аби розуміти її та за потреби вчасно допомогти та вжити необхідних заходів. Офіцери СОБ стануть медіаторами між адміністраціями шкіл, батьківськими комітетами й дітьми та разом із педагогами працюватимуть над створенням безпечного середовища для дітей", - акцентували в Нацполіції.

Зазначено, що в зону повноважень поліцейських входитиме пропускний режим, зокрема в багатьох школах встановлюватимуть спецрамки та металошукачі, комунікація з екстреними службами, виклик поліції та особисте реагування на правопорушення, їхнє припинення та затримання правопорушників. 

За словами Нацполіції, одним із найголовніших моментів у роботі є спілкування з школярами про загрозу вибухонебезпечних та будь-яких невідомих предметів, з якими дитина може стикнутися.

Мета цього проєкту - в умовах повномасштабної війни РФ проти України захистити дітей у школах та створити безпекове середовище після війни.

Навчання для правоохоронців, які заступатимуть на службу в закладах освіти в рамках реалізації проєкту "Офіцери служби освітньої безпеки", розпочалося з 15 січня. На їх місце потім стануть офіцери СОБ, які після оголошення набору пройдуть відбір та відповідну підготовку. 

  • 9 січня на засіданні уряду прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що навесні в школах почне працювати Служба освітньої безпеки.
Теги:
Читайте також:
Київ
+12.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.21
    Купівля 41.21
    Продаж 41.72
  • EUR
    Купівля 46.14
    Продаж 46.85
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
17 травня
18:42
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія вперше влаштувала масовану атаку "шахедами" по Україні вдень
18:39
Віталій Портников
Підслуховування Портникова: СБУ повідомила про результати розслідування
18:38
Путін використав стамбульську зустріч для імітації мирного процесу, аби відтермінувати санкції, - Сибіга
18:20
Оновлено
Вчителька з чоловіком-залізничником, родина з донькою: кого росіяни 17 травня вбили дроном в автобусі Білопілля-Суми
18:01
OPINION
Чому Трамп знову підіграв Путіну
18:00
Ексклюзив
РФ може розпочати агресію проти члена ЄС чи НАТО в найближчі три-п'ять років, - єврокомісар Кубілюс
17:48
Ексклюзив
Дональд Трамп
Після провалу перемовин, Трамп мав би заявити, що буде говорити з новим лідером Росії, а не з Путіним, - нардеп Мережко
17:41
Володимир Зеленський
У Ватикані заявили, що Зеленський буде присутній на інавгураційній месі Папи Лева XIV
17:06
Ексклюзив
Елізабет Корнфайнд
Гендиректорка з питань Європи та економічних справ Корнфайнд розповіла, які переваги отримає Україна після приєднання до ЄС
17:05
Оновлено
"Карпати"
"Колос" розбив "Карпати", "Полісся" впоралося із "Зорею": результати та розклад матчів і трансляцій 29-го туру УПЛ
17:03
Оновлено
Кирило Буданов
СБУ почала підготовку до обміну "1000 на 1000": формують списки полонених, готуються до повернення захисників
17:01
Торнадо
Шторм та торнадо пронеслись американським штатом Кентуккі: щонайменше 16 людей загинуло
17:00
З початку доби на фронті відбулося 81 бойове зіткнення: на Покровському напрямку Сили оборони відбили 17 з 23 атак
16:32
Ексклюзив
У Amnesty International Ukrane дали прогноз, коли запрацює трибунал щодо агресії РФ та ймовірність стягнення репарацій
16:19
Рубіо, Лавров
Рубіо поспілкувався з Лавровим: про що йшлося
16:05
OPINION
Головний результат цього раунду переговорів з Кремлем
16:01
OPINION
Мединський забув про чукчів
15:42
Депортації венесуельців без документів
Верховний суд США заборонив Трампу відновити депортацію венесуельців за законом про ворогів-іноземців 1798 року
15:36
Путін на штабній нараді у Курській області РФ (березень 2025 року)
Трамп по-своєму пояснив, чому Путін не взяв Київ "за п'ять годин". І що кажуть факти
15:26
Володимир Путін тисне руку посланнику президента США Дональда Трампа Стіву Віткоффу під час зустрічі в Санкт-Петербурзі 11 квітня 2025 року
Віткофф відклав поїздку до Путіна через те, що очільник Кремля відмовився розглядати спільний мирний план США, України та Європи, - FT
15:04
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
Росія не витягне воювати довго, - голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Тимочко
15:04
Огляд
"Шахтар"
Кубок у "Шахтаря", допінг-скандал з Бех-Романчук: огляд головних новин спорту за тиждень
15:03
Оновлено
Ізраїль, ЦАХАЛ
Армія оборони Ізраїлю розпочала новий наступ в Газі, завдяки чому ХАМАС погодився повернутись до мирних перемовин
14:19
Ексклюзив
Україна ЄС
"Чіткий сигнал, що підтримка триватиме": Корнфайнд про допомогу Україні з боку Європи на шляху до членства в ЄС
14:14
переговори у Стамбулі 16.05.2025
У Стамбулі росіяни вимагали, щоб Україна відмовилася від фінансових претензій, - Bloomberg
14:02
OPINION
Як (не)спрацьовує НАТО без України
13:52
Ексклюзив
Олег Рибачук
Ми і європейці у досить дурному стані, тому що Путін буде продовжувати наступальні операції: Рибачук щодо переговорного процесу з РФ
13:51
пилова буря
Чикаго вперше накрила пилова буря
13:36
M113
Італія хоче передати Україні 400 бронетранспортерів M113
13:30
Ексклюзив
Володимир Путін
Немає ознак того, що Путін готовий до змістовних переговорів, - єврокомісар Кубілюс
12:41
Пєсков
У Кремлі заявили, що зустріч Зеленського й Путіна можлива "після досягнення результатів у вигляді домовленостей"
12:19
ППО
Сили оборони вночі 17 травня збили 36 із 62 безпілотників, ще 6 були локаційно втрачені
12:15
Андрій Сибіга
"Тиск на Москву має бути посилений": Сибіга провів телефонну розмову з Каллас після перемовин у Стамбулі
12:01
OPINION
Стамбул: гра в одні ворота
11:51
Володимир Зеленський
У Стамбулі всі побачили слабку й непідготовлену російську делегацію без суттєвих повноважень, - Зеленський
11:38
рекламне шоу дронів Adidas
Греція подала до суду через рекламне шоу дронів Adidas на тлі Акрополя
11:27
Ексклюзив
Оксана Корчинська
Волонтери і самі військові скидаються грошима, щоб підготувати стабпункт до роботи, - волонтерка Корчинська
10:53
Радослав Сікорський
"Країна, яка могла б поставити Путіна на місце, - Китай", - Сікорський
10:36
СБУ
Дрони СБУ уразили склади боєприпасів 126-ї бригади берегової оборони РФ у Криму, - ЗМІ
10:28
Ексклюзив
Геннадій Хазан
Критичний момент із бойовою авіацією в РФ настане за два - два з половиною роки, - авіаексперт Хазан
Більше новин