
Влада мала би показати, що вона більше зацікавлена в об'єднанні суспільства, а не у виборах, - нардеп Княжицький
Політики зараз мають думати в першу чергу про те, як об’єднатися, заручитися підтримкою закордонних партнерів і забезпечувати ЗСУ, а не про вибори
Таку думку висловив народний депутат України Микола Княжицький в етері Еспресо.
"Нічого поганого в тому, що політики вважають, що завжди мають бути готовими до виборів немає. В цьому суть політики, коли вона є. Але ви праві в тому, що ми живемо в час, коли поки що політики немає. І дійсно нам треба думати в який спосіб об'єднатися всім для того, щоб заручитися принаймні підтримкою європейців, продовжити діалог з американцями, підтримати українську армію, завдяки якій ми взагалі всі ще існуємо. Це, мені здається, очевидно важливіші проблеми, ніж проблеми з виборами, тим більше, що проблеми з нашими виборами залежать від рішення однієї людини, її прізвище Путін. На жаль, агресор, людина, яка хоче окупувати всю Україну і знищити, яка хоче змінити мапу світу. І я поки що не бачу якихось ознак того, що він десь змінив свої плани. Принаймні, ніхто з нас про це не чує", - сказав він.
Микола Княжицький зауважив, що розмови про вибори в Україні ширяться через віру багато людей у здатність очільника Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа пришвидшити домовленості про мир.
"Разом з тим ми чуємо, що Сполучені Штати Америки дуже наполегливо говорять про те, що для президента Трампа є принциповим досягти, принаймні тимчасового примирення, щоб почати мирний процес. І багато людей ще раз сподівається на те, що президент найбільшої і найпотужнішої країни в світі, коли про це говорить, можливо, має якісь важелі, щоб це пришвидшити. І тому так багато люди говорять про вибори і про припинення вогню. Але це все ж таки поки що лише здогадки. Поки що Путін продовжує те, що почав ще в 14-му і ескалував в 2022 році", - сказав народний депутат.
Читайте також: Вибори в Україні можливі лише після завершення війни – президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи
Водночас він зазначив, що українська опозиція готується до виборів, адже влада діє відповідно. Зокрема, запроваджуючи санкції проти лідера опозиційної фракції, обмежуючи свободу слова.
"Коли вводяться санкції проти лідера опозиції Порошенка, коли переслідуються власники або спонсори телевізійних каналів, коли обмежується свобода слова, фінансується марафон. Все це говорить перш за все про підготовку до виборів, і це кроки влади. Опозиція собі вважає, що влада знає більше і орієнтується на владу і тому теж готується до виборів. Тобто сама влада мала би показати, що вона більш зацікавлена в об'єднанні суспільства, в діалозі з опозицією, в спільному підході до створення платформи великої міжнародної підтримки. Якщо влада це робитиме, то всі будуть бачити, що ми маємо об'єднатися і забути про вибори зараз, бо українське суспільство цього не підтримує. Але коли влада робить явно передвиборчі кроки, то очевидно, що опозиція і відповідає і дійсно це послаблює країну. Але чи можемо ми тоді сказати, що сама влада піддається маніпуляціям зі сторони Росії? Не знаю", - додав Микола Княжицький.
- 12 березня президент Зеленський заявив, що вибори в Україні проведуть після закінчення війни та скасування воєнного стану.
- У ЦВК зазначили, що після скасування режиму воєнного стану має пройти не менш як пів року, перш ніж можна буде проводити вибори.
- Також Центральна виборча комісія пропонує зміни до законодавства, які передбачають створення додаткових виборчих дільниць за межами посольств і консульств, аби мільйони українців за кордоном змогли взяти участь у майбутніх виборах.
- 31 березня в Офісі президента України спростували дані видання Economist про нібито підготовку до виборів у липні 2025 року. Очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія також заперечив цю інформацію.
- 2 квітня в Офісі президента розповіли про етапи підготовки до виборів президента, які відбудуться після війни.
Що відомо про санкції проти 5 людей, які ввів у дію Зеленський
12 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про санкції проти кількох людей. Згідно з реєстром санкційних дій під обмеження потрапили: пʼятий президент Петро Порошенко, бізнесмен Костянтин Жеваго, співзасновники й колишні акціонери Приватбанку Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський, колишній нардеп Віктор Медведчук.
Згодом Офіс генерального прокурора повідомив, що здійснює процесуальне керівництво у низці кримінальних проваджень щодо бізнесменів і високопосадовців, стосовно яких були застосовані персональні санкції за рішенням РНБО.
21 лютого Асоціація правників України (АПУ) закликала розробити чіткі процедури оскарження санкцій, що передбачатимуть належний судовий контроль, доступ до доказів та дотримання презумпції невинуватості.
- Актуальне
- Важливе









