
З початку повномасштабної війни собаки в ДСНС врятували з-під завалів 73 людей і виявили 711 боєприпасів
До Дня кінолога у ДСНС підбили підсумки роботи собак-рятувальників. За час повномасштабного вторгнення кінологічні підрозділи залучали 812 разів
Про це повідомляє кореспондентка "Еспресо" Наталя Стареправо.
Як розповів під час брифінгу пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий, з початку повномасштабного вторгнення кінологічні підрозділи 812 разів залучали до виконання відповідних робіт, в ході яких врятували 73 людей.
"377 залучень – це пошук людей у зруйнованих будівлях та природному середовищі, 435 залучень – пошук вибухонебезпечних предметів. 73 людини були врятовані під час проведення пошукових робіт. Під час мінно-пошукових робіт було знешкоджено 711 одиниць боєприпасів", - зазначив Хорунжий.
Він уточнив, що в ДСНС працюють 13 кінологічних підрозділів, які загалом утримують 66 службових собак. 39 із них – це пошуково-рятувальні собаки, 9 - мінно-пошукові собаки, 5 - з пошуку загиблих людей, 10 – у резерві, 1 - племінна та 2 цуценят.
"У нас всього 66 собак, але це ті 66 собак, які стовідсотково можуть знайти людину чи вибуховий предмет. У нас щорічна атестація, і якщо собака не підтверджує атестацію, в умовах тренування не знаходить людини, то вона не допускається до пошуків. Вже потім проводиться розслідування, і в собаки є три спроби довести, що саме в той момент були якісь збої", – пояснила інструкторка рятувальних підрозділів Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Юлія Сечейко.
Вона уточнила, що собаки відчувають сум і стрес, якщо розуміють, що не змогли виконати своє завдання, наприклад, не знайшли людину під завалами.
"Бувають випадки, коли виїжджають кінологи, але під завалами немає живих людей, то звичайно, що собака розчаровується. Він думає, що недопрацював, можливо, якась територія залишилась. Тобто собаці важко зрозуміти, чому саме цей пошук не був успішним. Стрес у собак проявляється по-різному. Хтось зменшує інтенсивність роботи, хтось більше відкриває пащу, хтось шукає затінок. Кінолог, який знає і розуміє свого собаку, це спостерігає. За протоколом, ми працюємо 30 хвилин, 10-15 хвилин собака відпочиває. І потім знову до роботи. Після роботи кожен кінолог дає собаці відпочити, наприклад, проводить довгі прогулянки, дає собаці гратися з улюбленою іграшкою або ж просто залишає наодинці, кому це потрібно", - наголосила Юлія Сечейко.
Сапер-кінолог Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Євген Шолудько, який працює з бельгійською вівчаркою на кличку Альф, розповів, що його собака навчений шукати мінно-вибухові предмети на сільськогосподарських угіддях. Навички собаки щоразу вдосконалюють, оскільки тварина працює у складних умовах з пошуком специфічних і небезпечних речовин.
"Собака повинен бути стресостійким. Тому під час тренувань ми застосовуємо звуки вибухів, пострілів. Аби собака був пристосований до цього. Також після кожного повернення з роботи тварину оглядає ветеринар", - поділився Шолудько.
Хорунжий додав, що за час повномасштабної війни не було випадків загибелі собак під час виконання завдань.



- Актуальне
- Важливе













