
"Зарплата відрізнятиметься залежно від регіону служби": нардеп Бакумов про законопроєкт щодо грошового забезпечення поліцейських
Народний депутат з фракції "Слуга Народу" Олександр Бакумов прокоментував ухвалений у першому читанні законопроєкт про внесення змін до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" щодо осучаснення розміру грошового забезпечення поліцейських
Про це передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
"У нас є система нарахування заробітної плати для всіх правоохоронних органів, переважна кількість яких, встановлена законом. Закон про Національне антикорупційне бюро, Закон про Державне бюро розслідувань. І в кожному з профільних інфраструктурних законів, які розв’язують статус тих чи інших органів, передбачено чіткі критерії, чіткі рамки нарахування заробітної плати. В Законі України про Національну поліцію цього немає", - пояснив нардеп.
Через це, за словами Бакумова, питання нарахування заробітної плати працівникам Нацполіції, врегульовується підзаконними нормативно-правовими актами.
"І, відповідно, всі сьогоднішні заробітні плати – це виключно "підзаконка". Вона не встановлена законом. Вирішив сьогодні уряд давати заробітну плату працівнику поліції, умовно кажучи якогось райвідділку в 30 тисяч гривень – буде 30. Завтра вирішить трошки по іншому нараховувати – буде інше. Дуже важливий меседж – що цим законопроєктом жодним чином не підвищуються заробітні плати працівників Національної поліції. Вони лише унормовуються на рівні закону. Ті, які на сьогоднішній день передбачені підзаконним актом. Тобто, постановою Кабінету Міністрів", - наголосив нардеп.
Також Бакумов прокоментував питання щодо необхідності належного фінансового забезпечення співробітників Націполіції.
"Багато колег сьогодні говорили про справедливість – що поліцейські мають отримувати справедливу заробітну плату. І я теж це розумію. Тому що якщо ми говоримо про правоохоронну функцію, то за понад 90% всієї правоохоронної функції держави відповідає Національна поліція. Якщо ми візьмемо всі кримінальні провадження у нашій державі як 100%, Національна поліція розслідує 98% кримінальних проваджень. І тільки решта – 2% припадає на БЕБ, НАБУ, ДБР, органи безпеки. Повертаючись до слів справедливості, якщо порівнювати їхній рівень грошового утримання з іншими органами правопорядку, він є невиправдано несправедливим. Тому що його не можна навіть порівнювати з тими доволі високими окладами, які передбачені в інших профільних законах", - зауважив нардеп.
Він також наголосив на доречності змін до Закону України "Про Національну поліцію".
"І ще раз скажу, він врегульовує нарахування заробітної плати, але не врегульовує питання пов’язані з якимось надмірним підвищенням заробітної плати", - додав нардеп.
Бакумов також звернув увагу на відмінності у рівні заробітної плати поліцейських залежно від регіону їхньої служби.
"Заробітна плата Національної поліції буде відрізнятися, по-перше, від регіону несення служби в органах Нацполіції. Якщо ми говоримо про прифронтові регіони – Чернігівська, Харківська, Донецька, Луганська, Дніпропетровська області, у них там нараховується спеціально, у них діє постійна надбавка. Якщо ми будемо говорити про органи Національної поліції у західних регіонах чи центральних - буде кардинально відрізнятися. Якщо ми будемо узагальнювати по всій державі, ми не зможемо сказати вам цифру, яка буде реально говорити про реальну середню заробітну плату працівника поліції", - резюмував Бакумов.
- Раніше правозахисниця Денісова пояснила, як зміниться порядок розподілу грошового забезпечення військових з 1 лютого.
- Актуальне
- Важливе












