Зупинити ріст цін неможливо, - перший віце-президент Торгово-промислової палати України Непран
За останнє десятиліття світові ціни на продукти зросли на 10–30%, а війни та погодні катаклізми лише посилюють цей процес. В Україні дефіциту продуктів не очікується, а ціни підвищаться в межах 10–20%
Про це в ефірі Еспресо сказав перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.
"Ціни зупинити неможливо, тому що за останні 10 років у всьому світі вони виросли, залежно від країни та виду продукції, від 10 до 30%. Наприклад, у 2022 році, коли почалася війна і перервалися ланцюги постачання, ціни зросли до 70%, а потім впали до 20%. Тому ціни ростуть у всьому світі - це перше.
Друге - людство розповідає, що воно вирішує всі питання і покорило природу, але насправді ми багато від чого залежимо: посухи, повені, заморозки - усе це впливає на урожай.
І третій момент - економічні процеси: війни та ті ж самі питання забезпечення добривами, дизпаливом і паливно-мастильними матеріалами - це теж впливає на ціни", - пояснив Непран.
Перший віце-президент Торгово-промислової палати України запевнив, що дефіциту продуктів не буде, не треба піддаватися на спекуляції.
"Чи виростуть ціни? Так, виростуть. Наскільки? Якщо брати середньо, то десь від 10 до 20%, залежно від виду продукції та частки паливно-матеріальних витрат.
Тому, якщо починається паніка, що завтра щось коштуватиме 500–700 чи 1000 грн, не ведіться. Потім буде, як із сіллю: понакуповували, а тепер не знають, що з нею робити", - наголосив Непран.
Із 1 квітня 2026 року Укрпошта оновлює частину тарифів на пересилання посилок. У компанії пояснюють це зростанням операційних витрат — насамперед на пальне, обслуговування інфраструктури та підтримку безперервної роботи мережі в умовах блекаутів.
- Актуальне
- Важливе