
Вірменія прийняла пропозиції Азербайджану щодо мирної угоди. Держдеп США прокоментував домовленість
Вірменія прийняла пропозиції Азербайджану щодо фінального тексту мирної угоди й готова розпочати консультації щодо термінів і місця її підписання. У держдепі США привітали цю домовленість
Про це повідомляє Report з посиланням на МЗС Азербайджану.
МЗС Азербайджану офіційно підтвердило завершення переговорів щодо тексту мирної угоди з Вірменією, зробивши заяву: "Повідомляємо про завершення переговорів щодо тексту проєкту Угоди про мир та встановлення міждержавних відносин між Азербайджаном та Вірменією".
Однак у відомстві наголосили про незмінну позицію Азербайджану щодо необхідності внесення поправок до конституції Вірменії - усунення претензій щодо суверенітету та територіальної цілісності Азербайджану.
Другою умовою є офіційне скасування застарілої та нефункціональної Мінської групи ОБСЄ та відповідних структур.
У заяві також йдеться, що Баку готовий продовжувати двосторонній діалог з цих та інших питань, що пов'язані з процесом нормалізації відносин між країнами.
Вірменія прийняла пропозиції Азербайджану
Про це інформує вірменська служба Радіо Свобода.
Зазначено, що МЗС Вірменії через дипломатичні канали повідомило колег з Азербайджану про прийняття пропозицій щодо двох неузгоджених статей проєкту "Угоди про встановлення миру та міждержавних відносин між Республікою Вірменія та Республікою Азербайджан". У Єревані також запропонували оприлюднити спільну заяву щодо узгодження тексту проєкту мирної угоди.
"Республіка Вірменія готова почати консультації з Республікою Азербайджан щодо термінів і місця підписання Угоди", - йдеться в повідомленні МЗС.
Реакція держдепу США
У державному департаменті США привітали Вірменію та Азербайджан із завершенням переговорів щодо мирного договору. Там назвали це можливістю для обох країн "перегорнути сторінку десятирічного конфлікту відповідно до бачення президента Трампа щодо більш мирного світу".
"Настав час взяти на себе зобов'язання щодо миру, підписати й ратифікувати договір і відкрити нову еру процвітання для народів Південного Кавказу", – додали в держдепі.
- 2 березня ГУР МО України повідомляло, що Росія запустила ІПСО, щоб зіпсувати відносини України з Азербайджаном та Вірменією.



- Актуальне
- Важливе







