Байден, Шольц, Стармер і Макрон під час зустрічі в Берліні зобов'язалися посилити підтримку України

18 жовтня, 2024 п'ятниця
20:23

У п'ятницю, 18 жовтня, в Берліні відбулась чотиристороння зустріч між президентом США Джо Байденом, канцлером Німеччини Олафом Шольцем, президентом Франції Емманюелем Макроном та прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, під час якої лідери зобов'язалися посилити підтримку України

Зміст

Про це повідомляє CBS News.

Під час зустрічі Байден наголосив на важливості підтримки України, враховуючи наближення складної зими.

"Оскільки Україну чекає важка зима, ми повинні - ми зобов'язані - зберегти нашу рішучість, наші зусилля і нашу підтримку, - наголосив Байден. - І я знаю, що ціна велика. Не робіть помилки, вона мізерна у порівнянні з вартістю життя в світі, де панує агресія, де великі держави нападають і залякують менші просто тому, що вони можуть".

Шольц також заявив, що Німеччина "буде стояти поруч з Україною стільки, скільки буде потрібно", вказавши на запланований міжнародний кредитний пакет у розмірі 50 млрд доларів, який фінансуватиметься коштом відсотків від прибутків від заморожених російських активів.

"Наша позиція чітка: ми підтримуємо Україну настільки сильно, наскільки це можливо", - додав Шольц.

Він також наголосив на важливості уникнення прямої участі НАТО у війні. 

Крім того, Шольц високо оцінив зусилля президента Байдена у консолідації глобальної підтримки України.

"Саме завдяки вашому лідерству плани Путіна провалилися, і Україна не була захоплена протягом кількох днів, - додав він, звертаючись до Байдена. - Разом ми віддані суверенітету і цілісності України, щоб Росія не змогла підкорити Україну силою. Ми будемо на боці України стільки, скільки буде потрібно".

Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер оцінив ситуацію в Україні як надзвичайно складну, але зазначив, що Росія поступово слабшає, витрачаючи 40% свого бюджету на війну, передає Politico.

"Хоча ситуація є неймовірно складною, правда і те, що Росія стає слабшою, - зауважив він. - Ця війна поглинає 40% їхнього бюджету. Минулого місяця Росія зазнала найбільших щоденних втрат."

За підсумками зустрічі усі лідери наголосили на своїй рішучості підтримувати Україну в її боротьбі з російською агресією.

  • У ніч з 17 на 18 жовтня літак з президентом США Джо Байденом приземлився в Німеччині.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+11.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.97
    Купівля 40.97
    Продаж 41.58
  • EUR
    Купівля 46.59
    Продаж 47.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
20 квітня
00:07
Володимир Зеленський і Олександр Сирський
Сирський доповів Зеленському: на частині фронту "великоднє перемир'я" Путіна не діє, на частині - стало тихіше
00:07
Володимир Зеленський
За останні три роки 67 українських релігійних діячів було вбито чи закатовано росіянами
2025, субота
19 квітня
23:47
Оновлено
ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулось 107 боєзіткнень: найгарячіше на Покровському напрямку
23:22
Юрій Тютюнник з дружиною Вірою та старшою донькою Ольгою
Як "совітам" вдалося виманити генерал-хорунжого Тютюнника до СРСР і що він писав перед розстрілом у Москві: українська розвідка оприлюднила нові подробиці
23:19
суспільство
Нічні та ранкові богослужіння на Великдень транслюватимуть онлайн: де їх можна буде побачити і почути
22:58
Ексклюзив
Віталій Портников
"Великоднє перемирʼя" - маневр Путіна: Портников припустив, які насправді цілі у РФ
22:55
Звільнені з полону Руслан та Маргарита Виноград (19.04.2025)
Мати та син з "Азову": сімʼя Виноград вперше за три роки полону зустрілася в автобусі під час обміну
22:23
росія агресор
Вʼєтнамські військові виступатимуть на параді в Москві 9 травня
21:54
Україна Британія
"Не лише одноденна пауза": Британія після заяви Путіна про великоднє перемир'я закликала РФ до повного припинення вогню
21:45
Ексклюзив
Є три центри реальної сили: Кульпа про систему безпеки Європи
21:40
Володимир Зеленський
Зеленський: дотримання РФ "великоднього перемир'я" поки що не помітне, якщо ж воно дійсно буде, ми підтримаємо
21:33
Німеччина
Внутрішній безпеці Німеччини найбільше загрожує ісламізм, - ЗМІ
21:30
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
"Росія не має нічого святого": на Херсонщині попри оголошення Путіним великоднє перемирʼя фіксують влучання дронів
21:20
Ексклюзив
Дональд Трамп
США намагаються вибудовувати двосторонні відносини з Росією, - політичний експерт Денисенко
21:15
Юрій Ліфшиць
Цей день в історії: киянин Юрій Лівшиць зупинив у Бельгії "потяг смерті" на Освенцим й врятував понад 100 євреїв
20:42
Оновлено
Путін на зустрічі з Герасимовим оголошує 30-годинне великоднє перемир'я (19.04.2025)
Путін оголосив 30-годинне великоднє перемир'я і наказав окупантам бути готовими до українських "провокацій"
20:37
Юрій Бутусов
Росіяни готують провокацію біля Покровська для зриву свого "перемирʼя", - Бутусов
20:23
Оновлено
Віталій Буяльський, Динамо, УПЛ
"Шахтаря" розтрощив "Колос" в УПЛ: Результати й розклад матчів 25-го туру
20:14
Іран
В Ірані заявили, що домовились зі США про розробку проєкту майбутньої ядерної угоди
20:05
OPINION
Путінське "перемир'я" - свідчення слабкості позиції Росії у війні
19:57
Ексклюзив
путін трамп
Зараз Трамп, як і Путін, робитимуть усе, щоб розірвати Європу, - Кульпа
19:33
Оновлено
Україна та Росія провели обмін полоненими: на Батьківщину повернулись 277 українських військових
19:26
Андрій Сибіга
"Його словам не можна довіряти": Сибіга висловив сумніви щодо дієвості оголошеного Путіним "великоднього перемир'я"
19:11
ППО
"Великоднє перемир'я": до 18:00 над Києвом ще збивали російські дрони-розвідники
19:05
Оновлено
Крим
США готові визнати Крим російським у межах мирної угоди, - джерела Bloomberg
18:56
ракетна атака, ракета
За пів години до "перемир'я" РФ вдарила ракетою по Ізюму
18:39
Володимир Зеленський
Зеленський назвав "грою з життями людей" заяву Путіна про "великоднє перемир'я"
18:07
OPINION
блог Ігор Семиволос
Політика Трампа: пам'ятаймо про Афганістан
17:57
Огляд
Дональд Трамп
Яку позицію висловлював Дональд Трамп щодо України впродовж політичної кар’єри: від бізнесу до другої каденції
17:53
ЗСУ
Сили оборони просунулись і збільшили зону контролю на Білгородщині, - Зеленський
17:50
Ексклюзив
Китай та США
Насправді триває повномасштабна торговельна війна, - Кульпа
17:49
Юрій Ушаков
Трампу заважає "антиросійське тло" у США та Європі: заява помічника Путіна Ушакова
17:31
ракети Taurus
"Передвиборна обіцянка має бути виконана": експосол України в Німеччині Мельник закликав Мерца терміново передати 150 ракет Taurus
17:01
Оновлено
Україна - США, конгрес
NYP: за словами Умєрова, Київ на 90% підтримує мирну програму Трампа. Міноборони не погоджується
16:52
Ексклюзив
Ірина Федорів
Це погана історія: голова ГІ "Голка" Федорів про ігнорування президентом петиції, яка набрала 25 тис. голосів, щодо незаконно привласнених лісів і узбереж
16:47
вугілля
Розвідка: експорт вугілля з РФ впав на третину
16:46
У Китаї вперше до тисяч бігунів на напівмарафоні долучилися гуманоїдні роботи
16:32
Ексклюзив
путін
Для Росії захоплення Одеси означатиме завершення війни й фактичну перемогу, це стратегічна мета Путіна, - генерал Кларк
16:09
OPINION
Трамп не честолюбний, а марнославний
16:01
єврейська громада україни
Ізраїль досі розглядає можливість ударів по ядерних об'єктах Ірану, - Reuters
Більше новин