
З'явився перелік питань Білого дому до країн ЄС щодо гарантій безпеки для України
США запросили у європейських країн пропозиції щодо гарантій безпеки для України на тлі дипломатичних зусиль з пошуку шляхів завершення війни
Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб у коментарі Reuters на Мюнхенській конференції з безпеки.
"Американці надали європейцям запитальник про те, що було б можливо реалізувати. Це змусить європейців замислитися, а потім європейці самі вирішать, чи відповідати їм на запитальник, чи вони дадуть відповідь на нього разом", - сказав він.
Крім того, прессекретарка Держдепартаменту Теммі Брюс заявила, що США очікують від європейських партнерів "провідної ролі у створенні міцних безпекових рамок і з нетерпінням чекають на їхні пропозиції".
"Сильна самодостатня Європа відповідає як їхнім інтересам, так і нашим", - підкреслила американська посадовиця.
Раніше чотири європейські джерела розповіли Reuters, що США надіслали європейським партнерам документ із запитаннями, які включають можливе відправлення миротворчих військ в Україну в майбутньому. До того ж два джерела додали, що його було надіслано раніше цього тижня.
"Очевидно, ідея полягає в тому, щоб дізнатися, як європейські союзники бачать можливі рамки переговорів щодо припинення конфлікту, а також можливу участь Європи і США", - поділився з журналістами європейський дипломат, знайомий із документом.
Ще один дипломат розповів, що документ містить шість питань, одне з яких призначене спеціально для країн - членів Євросоюзу.
Про що саме запитували європейські країни?
Пізніше Reuters оприлюднило перелік питань Білого дому до європейських країн щодо гарантій безпеки для України. Два європейських дипломати заявили, що досі тривають дебати щодо того, як європейські столиці відреагують, але деякі вважають, що це має бути колективна відповідь.
"Які вимоги щодо підтримки з боку США, якщо такі є, ваш уряд вважає необхідними для своєї участі в цих заходах безпеки? Зокрема, які короткострокові та довгострокові ресурси, на вашу думку, будуть потрібні від США?", - йдеться в одному із запитань.
У документі також запитується, які європейські та/або треті країни, на їхню думку, могли б взяти участь у такій домовленості, і чи були б їхні країни готові розгорнути війська в Україні у рамках мирного врегулювання.
"Якби військові сили третіх країн були розгорнуті в Україні в рамках мирного врегулювання, якою, на вашу думку, має бути необхідна чисельність таких сил на чолі з Європою? Як і де ці сили були б розгорнуті, і на який термін?", - йдеться у документі.
Країнам також поставили запитання, до яких дій США, їхні союзники та партнери повинні бути готові у разі нападу Росії на ці сили.
"Які додаткові можливості, обладнання та варіанти технічної підтримки ваш уряд готовий надати Україні для покращення її переговорних можливостей та посилення тиску на Росію?", - йдеться в анкеті.
У опитувальнику також ставиться запитання про те, які заходи уряди готові вжити для посилення санкцій проти Росії, зокрема для більш суворого дотримання вже запроваджених обмежень.
- Президент Франції Емманюель Макрон 17 лютого скликає європейських лідерів на екстрений саміт у Парижі, аби обговорити позицію президента США Дональда Трампа.



- Актуальне
- Важливе
























