Ексочільники Пентагону звинуватили Трампа у перетворенні армії на інструмент партійної політики

28 лютого, 2025 п'ятниця
09:42

П’ятеро колишніх міністрів оборони США засудили й назвали "безрозсудним" звільнення президентом Дональдом Трампом голови Об’єднаного комітету начальників штабів та інших офіцерів. Вони закликали Конгрес припинити будь-яке затвердження їхніх наступників

Зміст

Про це пише Reuters.

У різкому листі колишні міністри оборони звинуватили Дональда Трампа в спробах перетворити американську армію, яка традиційно залишається аполітичною, на інструмент партійної політики. Вони також заявили, що звільнення, які торкнулися провідних юристів армії, флоту і військово-повітряних сил, спрямовані на "усунення правових обмежень президентської влади".

Лист підписали чотири міністри оборони, які служили в демократичних адміністраціях, а також Джеймс Меттіс – відставний генерал морської піхоти, який обіймав посаду глави Пентагону в адміністрації Трампа з 2017 по 2019 рік.

"Дії президента Трампа підривають наші добровольчі сили і послаблюють нашу національну безпеку", – йдеться в документі.

Серед підписантів – Вільям Перрі, Леон Панетта, Чак Хейгел і Ллойд Остін, які працювали в адміністраціях Білла Клінтона, Барака Обами та Джо Байдена.

Трамп оголосив про звільнення пізно ввечері 21 лютого, однак його адміністрація поки не пояснила причини безпрецедентних кадрових змін. Серед звільнених – глава ВМС адмірал Ліза Франчетті, перша жінка-офіцер, яка очолила військову службу.

Також був звільнений генерал ВПС Чарльз Браун, який став лише другим афроамериканцем на посаді голови Об’єднаного комітету начальників штабів. Він пропрацював на цій посаді менше половини свого чотирирічного терміну.

"Звільнення Трампа викликають тривожні питання щодо бажання адміністрації політизувати армію. Тому ми, як і багато американців, в тому числі багато військовослужбовців, змушені зробити висновок, що цих лідерів звільняють з суто партійних міркувань", – наголошують автори листа.

Білий дім поки не відреагував на запит щодо коментаря.

Міністр оборони Піт Гегсет, відомий критик програм різноманітності в Пентагоні, ще до свого призначення ставив під сумнів те, що Браун отримав посаду лише через його расову приналежність.

Коментуючи звільнення, Гегсет заявив в інтерв'ю Fox News, що поважає Брауна, але вважає, що "це не та людина, яка потрібна на даний момент". Він також наголосив, що президент має право формувати власну команду.

Колишні міністри оборони закликали Конгрес провести слухання для оцінки впливу цих звільнень на національну безпеку.

У листі також міститься застереження, що подібні рішення можуть відлякати американців від військової кар’єри, якщо вони вважатимуть, що їхні заслуги оцінюватимуть через призму політичної лояльності. Це також може негативно позначитися на готовності військових висловлювати незалежну позицію перед керівництвом країни.

Трамп запропонував кандидатуру Дена Кейна, відставного тризіркового генерала і колишнього пілота F-16, на посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів. Для цього він має отримати звання чотиризіркового генерала і пройти складну процедуру затвердження в Сенаті.

"Сенатори повинні відмовитися затверджувати будь-які нові кандидатури від Міністерства оборони, включаючи кандидатуру генерал-лейтенанта у відставці Дена Кейна на посаду наступного голови Об'єднаного комітету начальників штабів", – закликають автори листа.

  • Дональд Трамп звільнив голову Об'єднаного комітету начальників штабів США Чарльза Брауна. На його місце призначено генерал-лейтенанта ВПС Джона Кейна, який не є чотиризірковим генералом.
     
Теги:
Читайте також:
Київ
+8.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.28
    Купівля 41.28
    Продаж 41.8
  • EUR
    Купівля 44.9
    Продаж 45.56
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
20 березня
12:30
Ексклюзив
Помилка, яку треба виправити, - нардепка Васильченко про законопроєкт щодо скасування щомісячної звітності для юросіб та ФОПів
12:30
БМП. вбиті росіяни
"Найбільші втрати з часів Другої світової війни": британська розвідка назвала кількість вбитих окупантів з початку вторгнення в Україну
12:27
На фото: боєприпаси
Виробники, які раніше не виконували зобов'язання, знову отримали велике замовлення на 120-мм міни, – Громадська антикорупційна рада при Міноборони
12:16
Ексклюзив
Дональд Трамп
Експерт з міжнародних питань Добряк назвав головну стратегічну помилку Трампа
12:14
Володимир Зеленський
Зеленський прибув з візитом до Норвегії
12:10
Анонс
Ілля Забарний та Жеремі Доку (ліворуч), Україна - Бельгія, Євро-2024
Україна - Бельгія: де та коли дивитися матч Ліги націй
12:10
Огляд
світ, міжнародний огляд
Трамп вважає, що США могли б керувати українськими електростанціями, а українська ракета "Нептун" стає потенційним козирем. Акценти світових ЗМІ 20 березня
12:02
OPINION
Путін і "збиті" ним "шахеди": так з воєнного злочинця роблять "хорошого хлопця"
11:55
Ексклюзив
Діти загиблих, поранених і зниклих захисників можуть отримати компенсацію за навчання на контракті, - правозахисниця Денісова
11:53
Оновлено
вибухи в РФ
РФ заявила про нібито збиття 132 БПЛА: дрони атакували аеродром в Енгельсі, там проводять евакуацію
11:38
Оновлено
Олександр Хижняк - Нурбек Оралбай (праворуч), Олімпіада-2024
МОК повернув бокс до програми Олімпійських ігор
11:36
сонце котик
"Атмосфера співатиме оди весні": прогноз погоди від Наталки Діденко на 21 березня
11:34
Ексклюзив
Війна з Росією
Правозахисниця Денісова розповіла, яку допомогу на придбання житла можуть одержати військові та їхні рідні, та чи можлива компенсація за оренду
11:21
Оновлено
атака РФ на Кропивницький, 20.03.25
Нічна атака РФ: ворог здійснив наймасованіший удар по Кропивницькому, 10 поранених
11:17
Україна ЄС
ЄС передав Україні €1 млрд від заморожених російських активів
11:06
Ексклюзив
Дональд Трамп
США не наважуються транслювати вимоги Путіна щодо України, - аналітик Їжак
10:57
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 20 березня: скільки просять за долар та євро на чорному ринку
10:47
електроенергія
Споживання електроенергії знижується завдяки ясній погоді: ситуація в енергосистемі 20 березня
10:36
Оновлено
Георгій Судаков та Кевін Де Брюйне (ліворуч), Україна - Бельгія, Євро-2024
Україна - Бельгія: онлайн-трансляція матчу Ліги націй
10:18
"Полював" на секретні розробки українських безпілотників: в Одесі викрили шпигуна з Придністров’я
10:12
Оновлено
Ілюстративне фото
Екскомбата ЗСУ Лапіна залишили під вартою до 17 травня
10:00
OPINION
Трибунал щодо злочину агресії Росії повинен бути заснованим на базі Ради Європи
09:47
На фото: український репер OTOY
Репер OTOY став членом незалежної робочої групи Міністерства економіки
09:46
Ексклюзив
"Захищає інтереси злочинців": експерт розкритикував законопроєкт №12089, який дозволить легалізувати земельні схеми
09:44
Тель-Авів
Хусити заявили про балістичний удар по аеропорту Тель-Авіва. ЦАХАЛ каже, що перехопив ракету
09:39
Артем Довбик у матчі Румунія - Україна
Збірна України залишилась на матч проти Бельгії без ключового форварда
09:34
На фото: Емінем
У США чоловіка звинувачують у крадіжці та продажу неопублікованих пісень Емінема
09:32
Ексклюзив
українська мова
Української мови стало менше і серед дітей, і серед учителів, - мовний омбудсмен Кремінь
09:10
Ексклюзив
росія
"Багато росіян поділяють погляди Путіна, а більшість безініціативна, їм байдуже": засновник Free Nations PostRussia Forum Магалецький
09:00
В Україні стартували зйомки драми "Лютий березень", заснованої на реальних подіях, що трапилися в Ірпені 2022 року
08:56
повітряна тривога
У Запорізькій області вводять розподіл повітряних тривог: як це працюватиме
08:44
ППО
Українська ППО вночі знищила 75 російських БПЛА
08:44
Дональд Трамп
Трамп готовий підписати наказ про початок ліквідації Міністерства освіти США, - ЗМІ
08:39
Куп'янськ
РФ вночі спрямувала понад 30 КАБів на Куп'янськ: є загиблий і поранені
08:31
Ексклюзив
Ту-95МС
"Невідновлювальний ресурс": авіаексперт Храпчинський проаналізував нічні удари по "Енгельсу"
08:26
Ексклюзив
На Сумщині спроба зберегти культурні пам'ятки зараз здійснюється силами самих музейників, - керівниця Центру соцдосліджень Костенко
08:18
OPINION
Ліна Костенко дарує нам сил на Перемогу
08:12
Оновлено
Минулої доби на фронті сталося 155 боїв: Сили оборони відбили 47 штурмів РФ на Покровському напрямку
08:03
OPINION
Після переговорів. Стратегія Путіна
08:00
Партнерський матеріал
Найважчі поранення в голову: як евакуйовує поранених медикиня "Азову" 2IZI
Більше новин