
"Готові захищати свої інтереси шляхом пропорційних контрзаходів": Урсула фон дер Ляєн обговорила зі Стармером мита США
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провела телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером - вони обговорили мита США
Про це йдеться у заяві Єврокомісії.
Зазначається, що Урсула фон дер Ляєн визнала, що тарифи США є "важливим поворотним моментом" для країни. Також дипломатка підтвердила готовність ЄС брати участь у переговорах зі США, водночас "чітко давши зрозуміти, що ЄС готовий захищати свої інтереси за допомогою пропорційних контрзаходів, якщо це буде необхідно".
"Водночас вона підкреслила свою рішучість працювати з партнерами у відповідь на цю нову реальність для світової економіки, визнаючи, що кожен торгівельний партнер діятиме відповідно до своїх власних пріоритетів", - йдеться у заяві.
Фон дер Ляєн і Стармер також обговорили підготовку до майбутнього саміту ЄС - Велика Британія 19 травня, який "надасть важливу можливість для зміцнення співпраці" між країнами у ключових сферах, зокрема у безпеці, обороні, торгівлі та економіці.
ЄС готує мільярдні контрмита на американські товари
Як пише Reuters, блок із 27 країн стикається з 25-відсотковими імпортними тарифами на сталь, алюміній та автомобілі, а також "взаємними" тарифами у розмірі 20% з середи, 2 квітня, майже на всі інші товари.
Тарифи Трампа охоплюють близько 70% експорту ЄС до Сполучених Штатів, вартість якого минулого року становила 532 мільярди євро (585 мільярдів доларів), при цьому ще можуть бути введені мита на мідь, фармацевтику, напівпровідники та деревину.
Що може потрапити під мита ЄС?
Європейська комісія, яка відповідає за торговельну політику ЄС, у понеділок ввечері запропонує країнам-членам список американських товарів, на які планують запровадити додаткові мита у відповідь на тарифи Трампа на сталь та алюміній, замість ширших взаємних обмежень, зазначають у Reuters.
До нього увійдуть американське м'ясо, крупи, вино, деревина та одяг, а також жувальна гумка, зубна нитка, пилососи та туалетний папір.
Особливу увагу та суперечки всередині ЄС викликало питання бурбона. Єврокомісія пропонувала запровадити на нього мито у 50%, після чого Трамп пригрозив у відповідь ввести мито у 200% на алкогольні напої з ЄС, якщо цей крок буде реалізовано.
Читайте також: Трамп пригрозив введенням 200% мит на алкоголь з ЄС
Експортери вина – Франція та Італія – вже висловили стурбованість. Як зазначають автори, Європейський Союз, економіка якого значною мірою залежить від вільної торгівлі, прагне заручитися максимально широкою підтримкою всередині блоку, щоб посилити тиск на Трампа й зрештою змусити його сісти за стіл переговорів.
Зазначається, що у понеділок у Люксембурзі відбудеться перша загальноєвропейська політична зустріч після заяви Трампа про масштабні тарифи. На ній міністри торгівлі з усіх 27 країн ЄС обговорять, як ці мита вплинуть на економіку та як найкраще на них реагувати.
Що кажуть дипломати?
Європейські дипломати заявили, що головна мета цієї зустрічі – виробити спільну позицію: показати готовність вести переговори з Вашингтоном щодо скасування тарифів, але водночас продемонструвати рішучість у разі провалу перемовин відповісти власними обмеженнями.
"Після Брекзиту ми найбільше боялися, що країни почнуть укладати окремі двосторонні угоди й це зруйнує єдність ЄС. Але за три-чотири роки переговорів цього не сталося. Звісно, зараз ситуація інша, але всі розуміють, що спільна торгова політика – це в інтересах кожного", - зазначив один із дипломатів.
Мита США проти всіх країн
Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію.
Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб "підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку".
Після введення мит Трамп також пообіцяв, що США будуть сильнішими.
- Актуальне
- Важливе












