
Європа має проявити гнучкість і готовність змінювати правила для вступу України до ЄС, - Акуленко
Виконавча директорка Українського центру європейської політики Любов Акуленко в інтерв'ю ведучому програми "Європейський простір" Юрію Фізеру зазначила, що в умовах російської агресії ЄС буде змушений мислити нестандартно
Про це вона сказала в етері телеканалу "Еспресо".
"ЄС буде вимушений мислити нестандартно. До обрання Фрідріха Мерца там не було лідерства. Якщо подивитися на Францію, то Макрон розуміє проблему, але в нього немає більшості, і ніхто не знає, хто прийде до влади через два роки. Тому Франція, так би мовити, виключена з процесу.
Коли я беру участь у заходах за кордоном і нагадую, що під час підписання переговорної рамки України з ЄС було закладено механізм двосторонніх вето (копія албанської рамки) - те, що робили для Балкан, будуть робити й для нас. На це чую відповідь: це бюрократична європейська процедура, ви повинні її поважати. Я погоджуюсь, що треба поважати європейські цінності, але коли Європу чекає така загроза, як вторгнення Росії, вони повинні бути гнучкими й готовими змінювати правила", - наголосила Акуленко.
За її словами, нещодавно один французький дослідник сказав, що в Європі завжди враховують думку громадськості. Але потім додав: "Якщо почнеться війна, яка громадська думка? Нам треба захищати свою країну. Якщо війна розпочнеться, вибору не буде, і ніхто не рахуватиметься з громадською думкою."
"У ЄС є люди, які це розуміють. Чи є їх більшість? Моя надія на Німеччину, оскільки там є глибоке розуміння проблеми. Єдине питання: чи зможе новий канцлер повністю реалізувати свої плани, бо йому також доводиться маневрувати між громадською думкою і тим, що потрібно робити.
До того ж внутрішні реформи ЄС дуже непопулярні. Але їм справді потрібно щось робити. Просто закрити очі й казати: ідемо за процедурами, як завжди йшли - зараз уже не спрацює. Наразі існують виклики, з якими Європа ще взагалі не стикалася у своєму житті", - додала Акуленко.
- 7 травня фон дер Ляєн назвала три актуальні пріоритети Євросоюзу, серед яких - прискорення процесу приєднання України до ЄС та відкриття всіх переговорних кластерів у 2025 році.
- У середу, 14 травня, український уряд затвердив дорожні карти, які потрібні для відкриття першого кластера в передвступних переговорах України та Європейського Союзу.
- Актуальне
- Важливе







