
Кандидат у президенти Польщі Навроцький сказав, що не підтримує вступ України до НАТО. Посол Боднар назвав його заяву неприйнятною
Кандидат у президенти Польщі від опозиційної партії "Право і справедливість" Кароль Навроцький погодився з вимогами лідера "Конфедерації" Славоміра Менцена, зокрема щодо недопущення України до НАТО, в надії отримати підтримку в іншому
Про це повідомляють tvn24 та Onet.
Для отримання підтримки у другому турі виборів Кароль Навроцький погодився на умови Славоміра Менцена, та пообіцяв не підтримувати вступ України до НАТО.
"Сьогодні взагалі дискусія про вступ України до НАТО є абсолютно безпредметною. Вступ України до НАТО призвів би до того, що весь Північноатлантичний Альянс перебував би у стані війни з Російською Федерацією", - сказав він.
Напередодні другого туру президентських виборів у Польщі Менцен вирішив організувати публічну розмову з двома кандидатами, які вийшли до фіналу – Рафалом Тшасковським та Каролем Навроцьким. Метою цього запрошення, за словами Менцена, було допомогти виборцям визначитися з підтримкою одного з кандидатів. Під час цього прямого ефіру Навроцький підписав декларацію з восьми обіцянок, зокрема:
- Я не підпишу жодного закону, який би підвищував полякам чинні податки, внески та збори або запроваджував нові фіскальні обтяження для поляків;
- Я не підпишу жодного закону, що обмежує готівковий обіг, і стоятиму на сторожі польського злотого;
- Я не підпишу жодного закону, що обмежує свободу вираження поглядів, які відповідають польській Конституції;
- Я не дозволю відправлення польських солдатів на територію України;
- Я не підпишу закон про ратифікацію вступу України до НАТО;
- Я не підпишу жодного закону, що обмежує доступ поляків до зброї;
- Я не погоджуся на передачу будь-яких компетенцій органів Республіки Польща органам Європейського Союзу;
- Я не підпишу ратифікацію жодних нових договорів ЄС, що послаблюють роль Польщі, наприклад, через зменшення сили голосу або скасування права вето.
Коментуючи пункт про відправку військ в Україну, Навроцький сказав, що він відправить бізнесменів, коли Україна буде відновлюватись.
Реакція України
Посол у Польщі Василь Боднар 23 травня назвав заяву Навроцького неприйнятною, наголосивши, що для України вступ до НАТО є питанням існування держави як такої.
"Рішення заборонити чи обмежити будь-які права України є неприйнятним, бо для нас це фундаментальне питання існування. Сьогодні Україна також воює зброєю з Європи, зокрема з Польщі, і я не розумію постулатів, які підривають право України на інтеграцію з НАТО", - цитує дипломата RMF FM.
При цьому Боднар зазначив, що Україна поважатиме вибір поляків, якщо країну очолить Навроцький.
"Ми співпрацюватимемо з кожним кандидатом, який переможе на виборах, заради блага двосторонніх відносин", - сказав посол.
- 18 травня 2025 року в Польщі відбувся перший тур президентських виборів, за результатами якого до другого туру вийшли два кандидати - Рафал Тшасковський та Кароль Навроцький, з різницею менше ніж 2%.
- Актуальне
- Важливе












