Ексклюзив

Хейт, масові маніпуляції й використання "больових точок": медійниця Гадзинська про те, як сьогодні діє роспропаганда

12 червня, 2024 середа
16:37

Заступниця головного редактора Texty.org.ua Інна Гадзинська розповіла, що Росія значно посилила дію своєї пропаганди не лише в Україні, а й по всьому світу

Зміст

Про це вона розповіла в етері Еспресо.

Щодо розвитку російської пропаганди Гадзинська сказала: "Мені здається, вони ще до початку повномасштабного вторгнення еволюціонували, про це йдеться і в численних звітах, в тому числі в одному зі звітів Держдепартаменту США за 2020 рік в якому йдеться, що їхня тактика по всьому світі плюс-мінус однакова. Суть в тому, щоб максимально розпорошити зусилля, максимально використовувати місцевих діячів, місцевих активістів, місцевих маргіналів, максимально використовувати місцеві гострі больові точки".

Медійниця наголосила, що в Україні нещодавно такою темою стала мобілізації. Тому ворог почав активно тиснути на неї, аби розбити суспільство, сіяти хаос, паніку та розбрат.

"До речі, коли опублікували це дослідження, спершу виступили двоє американських фігурантів, які поширювали відверто проросійські тези, називали українців нацистами й нас врешті теж, вони почали маргіналізувати результати цього дослідження і сказати, що ми створили "розстрільний список американців - ворогів України", але, по-перше, ми не називали нікого ворогами України; по-друге, вони називали це "розстрільним списком", а по-третє, окрім списку там ще було величезне дослідження, яке ці всі хейтери просто не прочитали. Вони всі почали поширювати, що це українська НГО, яка фінансується Сполученими Штатами Америки й за гроші отримані від США мочать американських громадян", - пояснила заступниця головного редактора Texty.org.ua.

Надалі ця теза поширилася у Twitter, там були сотні тисяч репостів та образливих повідомлень на адресу текстів: "Просто була ця теза, цих два "факти" - це не факти, це такі маніпуляції за якими нічого не стоїть і вони просто багаторазово репостяться і всім в коментарях пишуть непристойні якісь речі й образи".

Що передувало

Журналісти Texty.org.ua склали список американських політиків, медійників, аналітиків, експертів та організацій, які активно виступають проти надання військової допомоги Україні. До списку увійшли 392 особи та 77 організацій.  

За твердженням журналістів, понад половина фігурантів цього списку належить до руху правих сил. Це переважно політики трампівського крила Республіканської партії.

Приблизно кожен восьмий фігурант цієї бази — представник руху лівих сил. Це переважно антивоєнні активісти та партії лівого спрямування.

Решта противників допомоги Україні не асоціюють себе з певними ідеологічними платформами. Це переважно представники медіа та аналітичних центрів, які виступають проти втручання США у справи інших країн. 

Синім кольором позначені особи, червоним — організації

Синім кольором позначені особи, червоним — організації
Теги:
Читайте також:
Київ
+23.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
5 липня
17:49
Аварія на Миколаївщині
ДТП із 12 загиблими на Миколаївщині: винуватцю аварії повідомили про підозру
17:42
Оновлено
ЗРК Patriot
Віцеспікер Сейму заявив, що Польща таємно передала Україні ракети до Patriot. Міністр оборони доручив розсекретити дані про військову допомогу
17:19
FPV дрони "Колібрі"
Враховують досвід України з дронами: В армії Британії створюють новий підрозділ
17:18
У ПК "Захід" показали миті перед бойовим вильотом МіГ-29
Авіація Сил оборони знищила позиції російських операторів дронів підрозділу "Рубікон" у Покровську, а на фронті відбулося 55 боїв
17:09
Інтерв’ю
Ламі: Удари Сил оборони України по російських НПЗ - це те, що виходить за межі військового впливу та російської пропаганди
17:01
OPINION
"Зголоднілі уряди" Близького Сходу допоможуть Україні змінити вимоги до Путіна
16:45
Огляд
Звільнення Краматорська
"Той липень навчив нас, що росіян можна бити": як звільнення Слов’янська і Краматорська зупинило РФ у 2014 
16:34
У Києві провели автопробіг до 12-річчя "Госпітальєрів"
У Києві провели автопробіг до 12-річчя "Госпітальєрів"
16:21
Ексклюзив
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Україна має розвінчати міфи про корупцію, щоб зміцнити довіру інвесторів, - експертка з євроінтеграції Болюбаш
16:14
Юрген Клопп
Стало відомо, хто очолить збірну Німеччини після провалу на ЧС-2026
15:50
Оновлено
Увечері 4 липня РФ завдала щонайменше п'яти ударів по Запоріжжю
РФ вдарила по Запоріжжю, Сумщині, Харківщині, Дніпровщині та Херсонщині: двоє загиблих, десятки постраждалих
15:28
винищувачі JAS 39 Gripen
Посилення ППО та підготовка до використання "гріпенів": Зеленський провів розмови з Макроном та прем'єром Швеції Крістерссоном
15:22
Кремль москва
У РФ шукають операторів дронів для захисту Москви, - Reuters
15:10
Дмитро Пєсков
Пєсков заявив, що в Україні триває "справжня війна", бо за Києвом стоїть Захід
15:06
граната
На Одещині військовий у СЗЧ підірвав гранату під час перевірки документів, поранено двох поліцейських
14:47
Сергій Арбузов
Санкціонований в Україні ексголова Нацбанку Арбузов планує йти на вибори до Держдуми РФ
14:30
Вінісіус Жуніор, ЧС-2026
Бразилія грає з Норвегією, а Мексика - з Англією: розклад матчів та трансляцій 1/8 фіналу
14:20
Вімблдон
Усі російські тенісистки вилетіли з Вімблдона до четвертого кола турніру
14:01
OPINION
Ексгумації як елемент польської пропаганди
13:54
Роберт Фіцо
Словаки провалили референдум проти довічної виплати Фіцо й за повернення антикорупційних органів
13:38
ракети Taurus
Пісторіус заявив, що немає необхідності у постачанні Україні ракет Taurus
13:23
путін
Путін свідомо готовий ризикнути повторенням краху Російської імперії заради нової хвилі мобілізації, — Atlantic Council
13:15
Путін в формі (27.12.2025)
Погрози РФ напасти на Польщу – це серйозний екзамен на спроможність для НАТО і Європи, — дипломат Міл-Ман
12:51
Огляд
День незалежності США
День незалежності США: Трамп заявив про "комуністичний рак", польоти на Марс і перемогу над армією Ірану
12:43
землетрус
Офіційна кількість загиблих у Венесуелі зросла до майже 3 тисяч, про зниклих безвісти влада не говорить
12:22
В Україні відзначають День Військово-морських сил ЗСУ: ВМС посилять новою бригадою
11:51
Андрій Сибіга
Уряд Нідерландів схвалив розміщення Спецтрибуналу щодо агресії Росії проти України, - Сибіга
11:18
Оновлено
Бійці 19-го корпусу показали відео з Костянтинівки, спростувавши фейк про захоплення міста, а Сили оборони за червень уразили понад 200 тис. ворожих цілей
11:03
OPINION
Чи є підстави для міфу про реіндустріалізацію України
11:01
Сили оборони вдарили по підстанціях Криму — півострів накрила хвиля блекаутів
Сили оборони вдарили по підстанціях Криму — півострів накрила хвиля блекаутів
10:55
Турнірна сітка плейоф ЧС-2026
Визначилась перша пара чвертьфіналістів ЧС 2026: результати усіх матчів 1/8 фіналу та сітка плейоф
10:16
росія китай
Флоти Китаю та Росії проведуть спільні навчання в липні, а після — вирушать патрулювати Тихий океан
09:55
Зустріч Трамп Зеленський G7
Про що говорили Зеленський і Путін із Трампом, вітаючи із 250-річчям незалежності США
09:48
OPINION
Що стоїть за ФСБшним вкидом про "злочин УПА" у Володимирі на Волині
09:35
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Ламі: Євросоюз - це перевірений рецепт миру, який закриє болючу пам'ять Києва та Варшави
09:17
Ексклюзив
Путін Медведчук
Російська еліта починає розбавлятися українськими зрадниками: Медведчук комплектує партію до держдуми РФ, - Портников
08:29
Оновлено
"Альфа" СБУ відзвітувала про втрати РФ за тиждень, Зеленський провів нараду з ВМС на Одещині, на фронті — 295 боїв та мінус 1290 окупантів. Підсумки на ранок 5 липня
08:24
Кіліан Мбаппе, ЧС-2026
Франція та Марокко перемогли аутсайдерів і зустрінуться в 1/4 фіналу ЧС-2026
08:01
OPINION
Парадокси Росії: продавати нафту задешево і купувати дорогий бензин
08:01
Ексклюзив
Фінансування бізнесу ветеранів
"Мінне поле" без інструкції: у чому складність працевлаштування ветеранів
Більше новин